تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت همراه (Hamrah) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت همراه (Hamrah) الهام گرفته از فونت کوفی بنایی است که با هندسه خاصی که در شکستگی‌ها، منحنی‌ها و چشمی حروف دارد، ظاهری کاملا استخوانی و سنگین به این فونت داده که آن را به گزینه ایده‌آل برای فونت عناوین و محتواهای تبلیغاتی تبدیل کرده است.

این فونت که توسط وحید یعقوبلو طراحی شده، دارای شخصیتی جدی است که خطوط در حروف کاملا مستقیم هستند، اما منحنی‌ها ظاهری صمیمی به این فونت داده است. چشمی‌ها در این فونت از حد استاندارد کوچک‌تر در نظر گرفته شده تا هماهنگی بیشتری را برای به کرسی نشستن حروف ایجاد کند. توسعه این فونت توسط امین عابدی صورت پذیرفته است.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی این فونت هندسی خواهیم پرداخت که با دانلود فونت همراه می‌توانید از آن در موضوعات مختلفی همچون عناوین در تیتر روزنامه و مجلات، صنایع بسته‌بندی، لوگوتایپ و هر جایی که احساس می‌کنید استفاده از یک فونت با وزن سنگین زیبایی خاصی به‌دنبال دارد استفاده کنید.

دانلود رایگان فونت همراه

معرفی و بررسی فونت همراه (Hamrah)

در طراحی فونت همراه از یک ساختار کاملا یکسان با گرید بندی ثابت استفاده شده است. حروف و خطوط در این فونت تقریبا پهنای بسیار نزدیک به‌هم دارند که همین مسئله آن را در عین هندسی بودن و مناسب برای فونت‌های عناوین، به یک فونت با کنتراست بالا تبدیل کرده است.

نوشته های مشابه

می‌توان از این فونت در انواع محیط‌های فیزیکی برای چاپ بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده کرد تا کلمات و متونی که نیاز به تاکید و دیده شدن بیشتر دارند، مورد توجه قرار گیرد. در فضای دیجیتال نیز می‌توان از این فونت برای طراحی انواع بنر، اسلایدر و پست در شبکه‌های اجتماعی استفاده کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌های این فونت مناسب بودن برای تیتر و عناوین است که با توجه به پشتیبانی از فرمت مناسبی که مختص آن دارد می‌توان برای وب فونت از آن استفاده کرد که در ادامه مفصل به معرفی این قابلیت فونت hamrah خواهیم پرداخت.

وزن و سبک فونت همراه

سبک فونت همراه ضخیم و کاملا جدی است؛ کاربرد آن در فونت عنوان و مناسب تبلیغات درنظر گرفته شده است. از همین‌رو صرفا از یک وزن معمولی Regular پشتیبانی می‌کند که اگر در نگاه اول وزن این فونت را ببینید، تصور خواهید کرد که وزن سیاه یا سنگین آن را مشاهده می‌کنید.

این فونت با اصالت پهنای زیادی در سرتاسر حروف و سطح مقطع‌های پایین و بالای حروف دارد و از نقطه‌گذاری و چشمی‌هایی کاملا تیز پشتیبانی می‌کند که بخش صمیمی این فونت صرفا منحنی های حروف هستند.

بسته دانلود فونت همراه حاوی فرمت TTF و WOFF2 است که فرمت اول مناسب برای انواع سیستم‌عامل و نرم‌افزار است و فرمت دوم با ساختار بهینه و کم حجمی که دارد می‌تواند در وب فونت مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی و مشخصات فونت Hamrah

پیش از دانلود فونت همراه بد نیست نگاهی به ساختار و ویژگی‌هایی که این فونت عنوان و هندسی دارد داشته باشیم.

پشتیبانی از زبان انگلیسی و عربی

فونت همراه فارسی از زبان‌های انگلیسی و عربی نیز پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از زبان عربی در قالب همان نسخه فارسی است که اعراب و حروف عربی را نیز در خود جای داده است. انواع اعراب از فتحه و کسره گرفته، تا ضمه و تنوین‌ها در این فونت جای‌گرفته است.

فونت همراه انگلیسی و عربی

برای زبان انگلیسی نیز طراحی به‌خصوصی در نظر گرفته نشده و از یک وزن سنگین فونت‌های رایج انگلیسی استفاده شده است که به طور دقیق با توجه به تنوعی که فونت‌های انگلیسی دارند، نمی توان حدس زد که کدام فونت انگلیسی است.

ترکیبات و کاراکترهای خاص نیز در هر سه زبان در این فونت پیاده‌سازی شده تا آن وزن سنگین و پهن را در عین اینکه فونت دارای وزن معمولی است در خود جای دهد.

پشتیبانی از حروف و ترکیبات جایگزین

در این فونت هم مشابه با سایر فونت‌های مناسب عناوین و تبلیغات امکان استفاده از حروف جایگزین و ترکیبات خاص فراهم شده تا بتوانید برخی حروف را در کلمات دلخواه با ظاهری متفاوت تایپ کنید. این ظاهر متفاوت در عین‌حال که ممکن است نشان از بی‌نظمی داشته باشد، ساختاری زیبا به فونت داده و با توجه به برهم خوردن نظم فونت، موجب توجه بیشتر می‌شود که در مبحث تبلیغات تاثیر روانی خوبی روی توجه کاربران خواهد داشت.

حروفی همچون «ه، ی، ر» و برخی حروف دیگر در این فونت از این ساختار قابل تغییر پشتیبانی می‌کنند که می‌توانید از ابتدا تا انتهای کلمات از این جایگزین‌ها بسته به نوع حروف الفبای فارسی یا عربی استفاده کنید.

حروف جایگزین فونت فارسی همراه

جدا از این حروف جایگزین یک‌سری ترکیبات هم هستند که در زبان فارسی و عربی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، ترکیباتی که به مواردی مثل «ـر، ـی، ـهـ» که در فونت همراه قابل تایپ به چند شکل مختلف هستند و می‌توان از آنها در چند بخش مختلف محتوا استفاده نمود.

پشتیبانی از اعداد هک شده فارسی و عربی

این فونت ضمن پشتیبانی از اعراب و کاراکترهای خاص برای هر زبان، دارای نسخه مناسب برای پشتیبانی از اعداد در هر زبان است. در صورتی که نسخه‌های FD را استفاده کنید، اعداد فارسی به‌صورت هک شده در این فونت جای گرفته است. در این صورت ضمن اینکه صفحه کلید شما انگلیسی است، می‌توانید اعداد را با هک فارسی یا عربی مشاهده کنید.

اعداد عربی «۴، ۵ و ۶» همانطور که در تصویر زیر هم می‌بینید ظاهر متفاوتی دارند که در صورت تایپ به این صورت نمایش داده خواهند شد. اما اگر صفحه کلیدی روی فارسی استاندارد قرار داشته باشد با همان ترکیب فارسی تاپ می‌شوند.

فونت همراه با اعداد فارسی و عربی

نسخه انگلیسی هم از اعداد مختص خود پشتیبانی می‌کند. یکی از مزیت‌های پشتیبانی این فونت از اعداد بر اساس زبان و هک شده فارسی اسن است که در سایت بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

همانطور که احتمالا می‌دانید، اعداد فارسی و لاتین در مبحث سئو روی رتبه‌بندی سایت موثر است. از همین‌رو می‌توانید از نسخه‌ای که اعداد فارسی به صورت هک شده در آن قرار دارد استفاده کنید تا اعداد با اینکه در سورس صفحات انگلیسی تایپ شده، اما به کاربر فارسی نمایش داده شود تا لطمه‌ای به رتبه‌بندی سایت شما وارد نگردد.

استفاده و نصب فونت همراه در سایت

برای نصب فونت همراه در سایت کافی است از فایل فونت با فرمت WOFF2 استفاده کنید. این فرمت در مقایسه با سایر فرمت‌ها نظیر OTF و TTF حجم بسیار کمتری دارد و بهینه شده است تا در وب فونت و اپلیکیشن برای موبایل مورد استفاده قرار گیرد.

توصیه می‌کنیم که این فونت عنوان را با افزودن به سایت خود، در بخش‌هایی مثل عنوان مطالب، کادرهای هشدار، نقل قول‌ها و تگ‌های H مورد استفاده قرار دهید. استفاده از یک وزن فونت سنگین در این بخش‌ها می‌تواند برای درج متونی که نیاز است کاربران به آن توجه داشته باشند کاربردی است.

هم از نطر رابط کاربری ساختار و شمایل بهتری به سایت و اپلیکیشن شما خواهد داد و هم اینکه کاربرانی که حوصله خواندن متون طولانی را ندارند، به‌راحتی و با خوانایی بیشتر می‌توانند بخش‌های مهم را سریعا یافته و همان بخشی از محتوا که نیاز دارند را سریع‌تر یافته و مطالعه نمایند.

جدایی از این مسئله استفاده از این فونت در عنوان مطالب در صفحات آرشیو با وزن سنگینی که دارد، مورد توجه بیشتر کاربر خواهد شد که باعث خواندن مطالب مختلف و صرف زمان بیشتر در سایت خواهد شد.

دانلود فونت hamrah رایگان فارسی و انگلیسی

دانلود فونت همراه با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت همراه ورژن ۱.۰ است که در آذر ۱۴۰۱ منتشر گردیده است. می‌توانید با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود رایگان فونت همراه دسترسی داشته و آن را با وزن معمولی Regular از سایت مرجع در دو فرمت TTF و WOFF2 دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت همراه رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت همراه به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت همراه هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *