۵ درصد تخفیف ویژه خرید همه فونت‌ها

کپی و خرید: fontchi
دانلود فونت

دانلود فونت آیفون رایگان (SfArabic و SfPro) وریبل

هاست و دامنه فراسو

فونت آیفون که در محصولات شرکت اپل مورد استفاده قرار می‌گیرد برای زبان‌های فارسی و عربی شامل نسخه SfArabic بوده یا اینکه از فونت سانفرانسیسکو استفاده شده است. بسته به نسخه سیستم عامل این فونت متغیر است.

فونت فارسی اپل که در این نوشته برای شما تهیه کردیم شامل هر دو نسخه SfArabic و SF PRO است که اگر به دنبال فونت آیفون ترکیبی (فارسی و انگلیسی) هستید، می‌توانید فایل دانلودی را با لینک مستقیم از فونتچی دریافت کرده و برای زبان‌های خاورمیانه‌ای و لاتین از این دو قلم که به سبک فونت آیفون هستند استفاده کنید.

در ادامه این نوشته به نقد و بررسی دو فونت SFarabic خواهیم پرداخت که در نسخه پایه زبان فارسی و عربی شامل تمامی وزن‌ها به صورت فایل تکی و همچنین وریبل بوده و در نسخه عربی که با نام SF PRO شناخته می‌شود، یک فایل فونت شامل تمامی وزن‌ها در قالب یک بسته فایل وریبل قرار گرفته است.

بررسی و دانلود فونت آیفون رایگان (SFArabic و SfPro)

فونت آیفون پیش از این با نام سانفرانسیسکو شناخته میشد که شرکت اپل این فونت را در نسخه‌های قدیمی‌تر آیفون استفاده می‌کرد. اما با آپدیت سیستم عامل ios به نسخه‌های جدیدتر ضمن رفع مشکلات و محدودیت‌هایی که این فونت برای برخی زبان‌ها داشت، به نسخه SF ارتقا یافت.

همین فونت SF در دو نسخه در دسترس است که شامل زبان‌های خاورمیانه‌ای با نام SF Arabic و نسخه مخصوص زبان‌های لاتین با نام SF PRO است. در ادامه این نوشته هر دو نسخه از این فونت اپل را برایتان آماده کرده‌ایم.

سبک طراحی و وزن فونت آیفون

فونت آیفون دارای طراحی سبک سنس است. در همان نسخه سانفرانسیسکو عربی نیز از خط سانس برای طراحی این فونت استفاده شده است. حروف در این فونت دارای زوایای خاصی بوده و علاوه بر اینکه در وزن‌های بالاتر سیاه به‌نظر می‌رسند، ساختاری فشرده دارند.

فونت فارسی آیفون شامل ۹ وزن مختلف است که از نسخه‌های خیلی نازک شروع شده و تا نسخه سیاه و سنگین را شامل می‌شود. همه این وزن‌ها چه در نسخه SF عربی و چه در نسخه SF پرو دارای نسخه وریبل هستند که بدون نیاز به نصب چندین فایل فونت مختلف، می‌توانید فقط با نصب یک نسخه به تمامی وزن‌ها دسترسی داشته باشید.

فونت اپل که در این نوشته برای شما آماده کرده‌ایم، نسخه فونت آیفون TTF است که علاوه بر وزن‌های رایج ذکر شده، یک نسخه مخصوص وریبل ایتالیک هم برای زبان انگلیسی دارد که با نصب این نسخه می‌توانید بدون نیاز به استفاده از سبک استایل در ویرایشگر نرم‌افزارها، از تایپ ایتالیک این فونت استفاده کنید.

پشتیبانی از 5 زبان متنوع

فونت آیفون اپل که شامل نسخه‌های مختلفی از سانفرانسیسکو، SF PRO و SF Arabic است، از چندین زبان مختلف پشتیبانی می‌کند. نسخه‌ی عربی این فونت از زبان فارسی به‌طور کامل پشتیبانی می‌کند که در واقع نسخه مخصوص زبان‌های مبتنی بر خط فارسی خاورمیانه‌ای است که علاوه بر زبان فارسی، شامل زبان عربی، کوردی، اردو، ترکی و… نیز می‌شود.

در فونت عربی آیفون امکان استفاده از تمامی حروف و اعراب را به شکل استاندارد بین المللی یونیکد در اختیار دارید. تمامی حروف مشترک با فارسی قابل استفاده بوده و حروفی مثل «ك، ي، ة، ؤ، ئ» عربی که ظاهری متفاوت از فارسی دارند، گلیف اختصاصی خود را به صورت تکی یا ترکیبی دارند.

اعراب نیز در هم‌نشینی کاملا درستی بوده و زمانی که اعراب اصلی یا تنوین‌ها همراه با «سکون، همزه، تشدید» مورد استفاده قرار گیرند باعث به‌هم ریختن چیدمان یا چسبیدن به حرف قبل یا بعد نمی‌گردد.

فونت کوردی آیفون، فونت اردو آیفون و فونت ترکی آیفون که مبتنی بر سم خط فارسی هستند نیز به شکل استانداردی در این فایل فونت دارای گلیف خاص خود هستند. به عنوان مثال حروف «ﮧ، ﮩ، ے» در زبان اردو یا حروفی که در زبان کوردی دارای طره‌های تزئینی هستند به شکل اختصاصی گلیف خاص خود را دارند.

فونت انگلیسی آیفون نیز پشتیبانی کاملی از زبان‌های لاتین داشته و علاوه بر اینکه امکان تایپ انگلیسی را دارید، می‌توانید حروف متفاوت سایر زبان‌ها مثل فرانسه یا ترکی استانبولی مانند «ı, ğ, ç, ü» را نیز تایپ کنید. فقط در نظر داشته باشید که برای تایپ حروف لاتین باید از نسخه SF PRO درون بسته دانلود فونت آیفون که در این صفحه قرار داده‌ایم استفاده کنید.

فونت آیفون وریبل با 9 وزن مختلف

فونت آیفون معرفی شده در سایت فونتچی، در هر دو نسخه SF Arabic و SF PRO به شکل وریبل فونت در بسته دانلود قرار گرفته است. به این معنی که می‌توانید بدون نیاز به نصب وزن‌های مختلف ۹ گانه، صرفا با نصب یک فایل فونت وریبل به تمامی وزن‌ها دسترسی داشته باشید.

هنگام استفاده در هر نرم‌افزار ویرایشگر متن نظیر ورد، پاورپوینت و فتوشاپ هم کافی است پس از انتخاب فونت، از ابزاری که برای تعیین وزن فونت انتخاب شده یا از طریق تنظیمات Open Type در دسترس است، وزن فونت را به دلخواه تغییر دهید.

پشتیبانی اعداد فارسی و عربی

ویژگی دیگر فونت آیفون پشتیبانی حرفه‌ای از اعداد فارسی، عربی و لاتین است. در این فونت می‌توانید اعداد استاندارد فارسی و عربی را متناسب با ظاهر استاندارد خود بر اساس زبان صفحه کلید تایپ کنید.

اگر زبان صفحه کلید روی نسخه عربی قرار داشته باشد، اعداد به صورت «٤٥٦» و اگر هم روی زبان فارسی قرار داشته باشد اعداد فارسی «۴۵۶» به شکل استاندارد همین زبان تایپ خواهند شد.

دانلود رایگان فونت آیفون ترکیبی (فارسی و انگلیسی)

تا پیش از این در سیستم عامل ios از فونت سان فرانسیسکو عربی به عنوان فونت آیفون استفاده میشد که چه در گوشی‌های آیفون و چه در تبلت‌های آیپاد همین نسخه از فونت بود. اما در نسخه‌های جدیدتر ios از فونت SF که در دو نسخه SF Arabic برای زبان‌های خاورمیانه‌ای و SF PRO برای زبان‌های لاتین استفاده می‌شود.

با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود رایگان فونت آیفون TTF دسترسی داشته و می‌توانید هر دو نسخه این فونت را برای زبان‌های فارسی، عربی و لاتین با قابلیت پشتیبانی از نسخه وریبل دریافت کنید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *