تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت راوی (Ravi) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت راوی (Ravi) با طراحی جسورانه، جوان و کاملا مدرنی که دارد سرشار از سرزندگی و شادابی است. این فونت با طنازی و شیطنت‌های خاص خود که بر روی منحنی‌ها و تقارن حروف قابل جایگزین دارد، می‌تواند نگاه کاربران را در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات محیطی دزدیده و متکلم‌وحده شود.

فونت راوی توسط رضا بختیاری فرد طراحی شده است و آنگونه که خود بیان داشته، «دغدغه‌ام خوانایی و روان‌خوانی بود و بدون اغراق ده‌ها بار در فضای چاپی و وب به روش‌ها و در اندازه‌های مختلف آن را آزمایش و اصلاح کردم. پس با خیال راحت می‌توانید در متن‌های طولانیِ وب‌سایت و کاتالوگ و مجله از آن استفاده کنید».

این فونت سنس است و برای استفاده در متن طولانی انتخابی ایده‌آل خواهد بود. جدایی از این برای استفاده در رابط کاربری و تبلیغات نیز با توجه به وزن‌های مختلفی که دارد، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد که در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت راوی خواهیم پرداخت.

دانلود رایگان فونت راوی

معرفی و بررسی فونت راوی (Ravi)

فونت راوی دارای الف‌های کوتاه، کاسه‌های کوچک و بدنه‌ای منسجم است که هرسه این ویژگی برای طراحی UI انتخاب و رابط کاربری مناسب هستند. دندانه‌های بلند، چشم‌های بزرگ و کنتراست بالا، در عین‌حال که ضخامت کمی از فونت را به نمایش می‌گذارد، اما هم‌نشین خوبی برای حروف ایجاد کرده است که موجب افزایش خوانایی و جلب توجه بیشتر می‌شود.

سبک و وزن فونت راوی

بسته دانلود فونت راوی شامل ۸ وزن مختلف است که نسخه وریبل نیز آن را همراهی می‌کند. در تمامی نسخه‌ها فایل‌های فونت با فرمت‌های TTF و OTF برای استفاده در سیستم‌عامل و انواع نرم‌افزارهای گرافیکی و ویرایشگر متن و برای استفاده در محیط وب و اپلیکیشن موبایل فرمت‌های WOFF و WOFF2 که ساختاری با حجم کمتر و بهینه دارند جای گرفته است.

تمامی ۸ وزن فونت راوی شامل Thin، Light، Regular، Medium، SemiBold، Bold، Black و ExtraBlack است که با توجه به تنوع و نزدیکی وزن‌هایی که هر نسخه به یکدیگر دارد، می‌توان از آنها در قالب یک فونت خانواده‌دار برای طراحی رابط کاربری سازمانی در قالب یک فونت یکپارچه استفاده کرد یا اینکه از وزن‌های سنگین آن با هدف استفاده برای فونت عنوان، با یک فونت متن دیگر آن را ترکیب کرد.

ویژگی و مشخصات فونت Ravi

راوی یکی دیگر از بهترین فونت‌های فارسی است که می‌تواند در هر محیطی نقش خود را به‌خوبی ایفا کند. از محیط‌های تبلیغاتی در فضای بیرون و دیجیتال که استفاده از ترکیبات جایگزین و وزن‌های چاق و لاغر در اختیار قرار داده و کمک می‌کند طرح‌های خلاقانه ایجاد کنید گرفته؛ تا محیط‌هایی برای متن‌های طولانی همچون کتب، روزنامه و مطبوعات، وب‌سایت و اپلیکیشن که می‌توان به شکل ترکیبی از وزن‌های مختلف این فونت بهره برد.

پیش از اینکه اقدام به دانلود فونت راوی کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا ادامه این نوشته با ما همراه باشید ضمن آشنایی با امکانات و قابلیت‌های این فونت، ببینیم که چه استفاده‌هایی می‌توان از آن داشت.

فونت انگلیسی راوی

پشتیبانی کامل از 5 زبان مختلف

فونت راوی فارسی یکی دیگر از معدود فونت‌هایی است که محدود به این زبان نبوده و از سایر زبان‌هایی که بر اساس رسم‌خط فارسی هستند، همچون زبان کردی، عربی و اردو پشتیبانی کاملی دارد.

این پشتیبانی جدای از حروف که در همه این زبان‌ها یکسان بوده و صرفا در برخی ترکیبات دارای تغییرات جزئی یا نسخه جایگزین است، محدود نیست و از اعراب، اعداد، کاراکترهای خاص، سمبل‌ها و گلیف‌های تزئینی هر زبان هم پشتیبانی کاملی دارد.

در طراحی فونت راوی انگلیسی از فونت اوپن‌سورس Kanit استفاده شده است که ارتباطی نزدیک با طراحی نسخه‌های فارسی دارد. در نتیجه لزومی ندارد که هنگام استفاده از این فونت به فکر یافتن فونت دیگری که نزدیک به این فونت باشد برای زبان‌های لاتین بگردید.

فونت متغیر راوی با تغییر وزن

یکی دیگر از ویژگی‌های بارز فونت راوی، متغیر بودن آن است. نسخه وریبل راوی این امکان را به شما خواهد داد که به جای نصب ۸ وزن مختلفی که این فونت دارد، همه وزن‌ها را در قالب یک فایل فونت داشته باشید و از آنها در کلیه محیط‌های نرم‌افزارهای گرافیکی، ویرایشگر متن و حتی وب‌سایت استفاده کنید.

فونت وریبل متغیر راوی

چنین ساختاری جدا از اینکه روی بهبود و افزایش سرعت کاری شما تاثیر دارد، جدایی از این امکانات دیگری را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد که به کمک متغیر وزن می‌توانید وزن هر فونت را کنترل کنید.

همچنین با توجه به ساختارهای از پیش تعریف شده‌ای که در نسخه متغیر فونت راوی وجود دارد، بدون نیاز به استفاده از برنامه نویسی، کدهای JS و سایر راهکارهای موجود در فضای وب، می‌توانید به سادگی با کمتر از ۵ خط CSS اعداد را به صورت تایپ فارسی داشته باشید.

دارای حروف و ترکیبات جایگزین

فونت راوی از ترکیبات جایگزین و حروف نیز پشتیبانی کاملی دارد که به شما این اجازه را خواهد داد در زبان‌های مبتنی بر فارسی، امکان استفاده از یک حرف یا ترکیبات خاص آن را در چند شکل و ظاهر متفاوت داشته باشید.

به عنوان مثال همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، می‌توانید حرف «ی» را در کلماتی که به این حرف ختم می‌شوند را در قالب‌های متنوع زیر تایپ کنید.

حروف جایگزین فونت راوی

یا در نمونه دیگر می‌توانید برای کلماتی که همراه با ترکیبات «ـر، ـز، ـژ» یا «سـ، شـ، صـ، ضـ» هستند، از ساختار متفاوت دیگری استفاده کنید.

حروف جایگزین در فونت راوی محدود به این موارد نیست و شامل حروف دیگری همچون «ک، گ» و سایر حروف نیز می‌شود.

پشتیبانی از اعداد فارسی، اعراب و گلیف تزئینی

جدا از پشتیبانی این فونت که برای زبان‌های مختلف خاورمیانه‌ای دارد، متناسب با هر زبان می‌توانید مواردی مثل اعداد، اعراب، گلیف‌های تزئینی را متناسب با همان زبان تایپ کنید.

به‌عنوان نمونه برای زبان عربی می‌توانید اعداد «٤٥٦» را با همان حالت استاندارد خود در این زبان تایپ کنید. یا در زبان کردی می‌توانید از گلیف‌های تزئینی که روی حروف استفاده می‌شود یا اعرابی که در این زبان به‌وفور وجود دارد بهره‌مند شوید.

اعداد فارسی و عربی فونت راوی

تمامی وزن‌های فونت راوی دارای یک نسخه جداگانه در پوشه‌ای دسته‌بندی شده برای ساختار متفاوت اعداد هستند که در بسته دانلودی فونت راوی، فونت‌هایی که در آن‌ها اعداد انگلیسی، عربی و حروف عربی به‌صورت فارسی نشان داده می‌شود در قالب فایل‌هایی با نام FD وجود دارند.

فونت‌های بدون انگلیسی هم که با نام NonEnglish شناخته می‌شوند و کاراکترهای مربوط به زبان انگلیسی را ندارند، برای استفاده در طراحی وب در این بسته وجود دارند.

مناسب تبلیغات و استفاده در شبکه های اجتماعی

اصلی‌ترین کاربرد فونت راوی بعد از اینکه مناسب برای متن‌های بلند است، خود را در فضای دیجیتال و تبلیغات محیطی نشان می‌دهد. حال چه با هدف فونت عنوان و چه فونتی برای رابط کاربری یا تبلیغات از این فونت استفاده کنید.

وزن‌های سنگین این فونت کنتراست و خوانایی به شدت بالایی را داشته و طراحی کلی فونت هم به‌گونه‌ای است که تمرکز آن روی دزدیدن نگاه مخاطب معطوف شده است. لذا با توجه به روانشناسی که در دنیای فونت‌ها از این نظر وجود دارد، مخاطبان کاملا با یک فونتی مواجه هستند که ساختاری جدید و مدرن دارد؛ حتی اگر بارها آن را دیده باشند.

کاربردهای فونت راوی

همین ویژگی راوی را به فونتی یکه‌تاز برای استفاده در محیط هایی که با هدف تبلیغات و شعار برندها در محیط‌های آنلاین و محیطی ایجاد می‌شود خاص کرده است. که در تصویر بالا چند نمونه از آن را مشاهده می‌کنید.

استفاده و نصب فونت راوی در سایت

فونت سنس راوی مناسب برای استفاده در متن‌های طولانی است که از همین‌رو یکی از پرکاربردترین مصارف این فونت، در طراحی سایت است. به‌سادگی می‌توانید این فونت را در وزن‌های مختلف روی سایت یا اپلیکیشن موبایل خود قرار داده و از آن در بخش‌های مختلفی استفاده کنید.

خوانایی این فونت با توجه به کنتراست و نوع طراحی که برای توجه کاربر دارد، می‌تواند به شدت خوانایی را افزایش داده و در متن‌های بلند که ممکن است کاربران پاراگراف‌ها را گم کنند، بسیار کمک کننده باشد.

نسخه بهینه شده این فونت هم که به صورت فونت متغیر در دسترس است، به شما این اجازه را می‌دهد که به جای لود فونت در وزن‌های مختل که می‌تواند شامل فونت‌های معمولی، بولد و سیاه باشد، صرفا فونت را در قالب یک فایل کلی که در مقایسه با همه وزن‌ها نیز حجم کمتری دارد فراخوانی کنید.

استفاده از فونت وریبل راوی جدای از بهینه‌سازی از نظر سرعت و کاهش تعداد درخواست‌های HTTP برای لود فونت در یک سایت، امکان استفاده از فونت را در حالتی که از تایپ اعداد فارسی به شما خواهد داد. تایپ اعداد به شکلی است که در سورس سایت به صورت انگلیسی وارد می‌کنید؛ در حالی که به کاربر اعداد فارسی نمایش داده می‌شوند. چنین چیزی برای سئو سایت نیز تاثیر مثبت دارد.

دانلود فونت راوی فارسی و انگلیسی

دانلود فونت راوی با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت راوی ورژن ۲.۳ است که در آذر ۱۴۰۲ دستخوش تغییرات زیر بر روی آن اعمال گردیده است:

تغییرات نسخه ۲.۳ فونت راوی:

  • تکمیل لیگچرها، کشیده‌ها و حروف جایگزین زبان‌های عربی، اردو و کوردی
  • اصلاح گلیف «گ» کشیده در حالت جایگزین
  • افزودن قابلیت تغییر تراز عمودی اعداد برای استفاده در UI

با کلیک روی دکمه زیر می‌توانید به لینک فونت راوی دسترسی داشته و این فونت را در تمامی ۸ وزن همراه با نسخه Variable در بسته‌های مختلف و در فرمت‌های مناسب برای انواع نرم‌افزار و وب دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت راوی رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت راوی به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت راوی هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *