تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت کپسول (Capsule) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت کپسول (Capsule) را می‌توان در دسته فونت‌های هندسی و فانتزی قرار داد که مناسب برای تبلیغات و بسته‌بندی محصولات است. این فونت توسط فرهود مقدم با ساختاری هندسی و نمایشی که دارای طراحی گرد، ضخامت یکسان و سرشار از انواع منحنی در گوشه‌های حروف است طراحی شده و توسعه آن نیز توسط شهرزاد اکبری صورت گرفته است.

اینکه طراح برای ساخت این فونت از چه چیزی الهام گرفته ذکر نشده است؛ اما شاید عنوان آن که گویای مسئله است بی‌ارتباط با دلیل طراحی این فونت نباشد. این فونت فانتزی دارای ظاهری کاملا مینیمال، نرم و در عین حال سنگین و تپل، مهربان و بامزه است که از آن می‌توان در صنایع مختلف چاپ تا طراحی بنرها و ساخت محتواهای بصری استفاده کرد.

در ادامه این نوشته از وب‌سایت فونتچی به بررسی کامل فونت کپسول خواهیم پرداخت؛ فونتی با کنتراست و پهنای بسیار بالا که تنها در یک وزن طراحی شده تا نیاز بازار در صنایع مختلف را خصوصا در زمینه محصولات غذایی تامین نماید.

فونت کپسول وزن سیاه

معرفی و بررسی فونت کپسول (capsule)

ساختار بامزه‌ای که فونت کپسول دارد آن را به انتخابی عالی برای تایپ انواع متون بر روی بسته‌بندی محصولات، خصوصا محصولاتی در صنایع غذایی تبدیل کرده است. جدای از این، می‌توان این فونت فانتزی را در فروشگاه‌ها، کتاب‌های کودک، برندهای تجاری و تصویر سازی با اهداف مختلف مورد استفاده قرار داد.

نوشته های مشابه

وزن و استایل فونت کپسول

فونت کپسول فقط در یک وزن سیاه که ساختاری کاملا ضخیم دارد طراحی شده است و در فرمت TTF قابل استفاده است. این فونت فرمت‌های دیگری را پشتیبانی نمی‌کند و همین فرمت برای استفاده در انواع سیستم عامل و نرم‌افزارهای گرافیکی قابل استفاده است.

منحنی‌هایی با درجه چرخش بالا، ساختاری کاملا یکپارچه در طراحی ضخامت حروف و امکان استفاده از انواع نقطه‌گذاری که به صورت گرد، جدا از هم و ساختار قلبی هستند.

مزایا و ویژگی فونت capsule

پیش از دانلود فونت کپسول شاید بد نباشد نگاهی موشکافی به ویژگی و قابلیت‌های آن داشته باشیم.

فونت کپسول انگلیسی و عربی

پشتیبانی از زبان عربی و انگلیسی

فونت کپسول فارسی دارای طراحی کاملا اختصاصی حروف است که همین سبک طراحی در زبان عربی و انگلیسی نیز پیاده سازی شده است.

برای زبان عربی امکان استفاده از اعراب و برخی کاراکترهای خاص که جزو زبان فارسی نیستند به صورت ترکیبی در کنار فونت فارسی قرار داده شده است. یعنی فونت کپسول عربی و فارسی ساختاری یکپارچه دارند که عربی کامل‌کننده نسخه فارسی است تا امکان استفاده از اعداد «۴، ۵ و ۶» و برخی اعراب که در زبان فارسی وجود ندارد قابل استفاده باشد.

برای زبان انگلیسی نیز همین سبک طراحی درنظر گرفته شده است. اما می‌توان گفت که از برخی فونت‌های انگلیسی برای طراحی آن الهام گرفته شده است تا ساختاری نزدیک و یکپارچه به نسخه فارسی فونت کپسول داشته باشد.

نقطه گذاری در فونت کپسول فارسی

دارای سبک خاص در نقطه گذاری

نقطه گذاری در فونت Capsule به صورت تمام گرد است و خبری از گوشه‌های تیز در نقاط وجود ندارد. اما طراح برای اینکه خلاقیتی هم در این فونت پیاده‌سازی شده باشد، این امکان را فراهم کرده تا از چند سبک نقطه‌گذاری در این فونت بتوانید استفاده کنید که در تصویر Gif آن را می‌بینید.

نقطه‌گذاری در فونت کپسول علاوه بر نقاط معمولی گرد، دارای نقاط گرد به سبک پترن به‌هم چسبیده (برای نقاط دوتایی در حروفی مثل «ت») و نقاطی به شکل قلب برای حروف سه‌نقطه مانند «چ، پ، ث، ژ» است. این نقاط هم برای زبان فارسی و هم عربی قابل استفاده هستند.

حروف جایگزین و کاراکترها در فونت کپسول

فونت کپسول از حروف جایگزین نیز پشتیبانی می‌کند. این سبک از تایپوگرافی به شما این امکان را خواهد داد که حروفی همچون «ک، گ، ی، ه» و چند حروف دیگر را به سبک‌های متفاوتی تایپ کنید.

علاوه‌بر این به صورت پیشفرض برخی ترکیبات حروف نظیر «سی، شی، صی، ضی، ـر، ـز، ـژ و…» نیز از این ترکیبات پشتیبانی می‌کنند تا ساختاری متفاوت را از نظر تایپ برای کلمات به شکل خاص برایتان فراهم آورند.

کاراکترهای خاص و نمادها در این فونت نیز جای گرفته است. کاراکترهایی نظیر «!، ریال، ×، *، ^ و…» که در تصویر نیز شمخص شده، با پیروی از ظاهر پهن و گرد این فونت طراحی گردیده که می‌توانید از آنها چه برای زیبا سازی چه تایپ کاراکترهای خاص استفاده کنید.

تایپ اعداد فارسی و لاتین متناسب با زبان

بسته به اینکه از زبان انگلیسی یا فارسی استفاده کنید، این فونت امکان تایپ اعداد را برای هر زبان نیز فراهم کرده است. فاصله گذاری اعداد به شکل استاندارد تعیین شده است که می‌توانید چه در حروف فارسیو چه انگلیسی آنها را با استفاده از صفحه کلید مختص همان زبان تایپ کنید.

اعداد فارسی فونت کپسول رایگان

عملگرهای ریاضی همچون جمع، منها، ضرب، تقسیم و سایر کاراکترهای خاص نیز به منظور هماهنگی با فونت فارسی کپسول همان طراحی با نقاط گرد و ضخامت یکسان در سرتاسر بخش‌ها را دارند.

فونت کپسول همانطور که ذکر شد مناسب تبلیغات و متن‌های کوتاه است و استفاده از آن برای متن‌های بلند توصیه نمی‌شود.

دانلود رایگان فونت کپسول فارسی و انگلیسی

دانلود فونت کپسول با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت کپسول در اسفند ۱۴۰۱ منتشر شده که همان ورژن ۱ و شامل یک وزن Black است. با کلیک روی دکمه زیر می‌توانید به لینک دانلود رایگان فونت کپسول از سایت مرجع دسترسی داشته و این فونت را با فرمت TTF دریافت نمایید.

کاربر گرامی؛ فونت کپسول رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت کپسول به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت کپسول هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *