تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت سپید (Sepid) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت سپید (به انگلیسی: Sepid) در گروه فونت عناوین و مناسب تبلیغات قرار دارد که دارای ساختاری کاملا هندسی است که با توجه به تنوع وزنی زیاد، در گروه فونت‌های مونولاین نیز قرار می‌گیرد. این قلم با شکستگی‌هایی که در فاق‌ها دارد نوعی پیوستگی خاص خود را دارد که در کمتر فونتی دیده شده است.

اگر بخواهیم در این گروه و سبک قلم دیگری را معرفی کنیم شاید فونت مربع نزدیک‌ترین قلم فارسی به این فونت باشد. فونت سپید در عین هندسی بودن ساختاری کاملا مدرن و معاصر دارد، اما با این حال اصالت خود را که بر پایه خوشنویسی است حفظ کرده که تلاش طراح فونت، وحید یعقوبلو نیز همین مسئله بوده است.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت سپید خواهیم پرداخت؛ توسعه این قلم توسط امین عابدی صورت گرفته تا برای استفاده در فضای دیجیتال و انواع نرم‌افزار در دسترس باشد. فونتی که اگرچه ظاهر خشکی متاثر از خطوط عمود با منحنی‌ها خاص دارد، اما پرانرژی و جذاب به‌نظر می‌رسد.

دانلود رایگان فونت سپید

بررسی و دانلود فونت سپید (Sepid)

فونت سپید خلاق و جدید است. کاراکترها ساده و در عین حال خاص طراحی شده است و سبک شخصی طراح در این فونت نمایان است. سپید مناسب تبلیغات تجاری، صنعتی و طراحی برای شبکه‌های اجتماعی است که وزن‌های ضخیم و زوایایی که حروف در منحنی‌ها و شکستگی‌ها دارند، روی جلب توجه بیشتر مخاطب تاثیر می‌گذارد.

سبک طراحی و وزن فونت سپید

فونت سپید دارای طراحی هندسی است که با تلفیقی از خط خوشنویسی ساخته شده است. این قلم از ۷ وزن مختلف نازک تا سیاه را پشتیبانی می‌کند که در کنار آن یک سبک طراحی اینلاین نیز مشابه تصویر زیر برای آن در نظر گرفته شده و در مجموع این فونت دارای ۸ وزن است.

فونت اینلاین سپید

در وزن اینلاین خطوط و حروف به صورت خطی خالی طراحی شده‌اند که در اتصال حروف به یکدیگر، خطوط داخلی یکدیگر را قطع کرده و متصل به یکدیگر نیستند که خود همین مسئله این سبک فونت سپید را خاص کرده است.

در بسته دانلود فونت سپید هر چهار فرمت رایج فونت TTF، OTF، WOFF و WOFF2 قرار دارد که می‌توانید متناسب با نوع استفاده خود از این فرمت‌ها در محیط‌های نرم‌افزارهای گرافیکی، ویرایشگر متن، موبایل و وب فونت استفاده کنید.

پشتیبانی از زبان های متنوع

قلم سفید چند زبانه بوده و محدود به زبان فارسی نیست. رسم خط فارسی استفاده شده در سایر زبان‌ها همچون عربی، کردی و اردو سبب شده تا بتوانید از فونت سپید در این زبان‌ها نیز استفاده کنید. این زبان‌ها دارای فایل جداگانه نبوده و در قالب یک فایل کلی، قلم سپید از همه زبان‌های خاورمیانه‌ای و حتی لاتین پشتیبانی می‌کند.

در زبان‌های عربی و کردی که استفاده از اعراب و کاراکترهای تزئینی بسیار رایج است، امکان استفاده از آنها را بر اساس همان سبک طراحی قلم سپید دارید. افزون بر این شکل برخی حروف همچون «ی» که در زبان عربی و اردو متفاوت از نسخه فارسی هستند نیز در گلیف‌های این فونت تعبیه شده است.

فونت سپید چند زبانه

پشتیبانی فونت سپید در زبان انگلیسی نیز دیده می‌شود. برای زبان‌های لاتین از فونت دیگری وام گرفته نشده و همان سبک بر پایه خوشنویسی و دارای شکستگی و منحنی‌های خاص فونت برای حروف لاتین نیز تعبیه شده است.

همچنین در زبان‌های دیگری مثل فرانسوی و ترکی استانبولی که برخی حروف مثل «ı, ğ, ç, ü» دارای ظاهر خاصی هستند در این فونت قابل استفاده است.

دارای ترکیبات و حروف جایگزین زیاد

ویژگی دیگر قلم سپید پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین در جای‌جای کلمات است که امکان تایپ حروف را در کلمات در چند ظاهر مختلف به شما خواهد داد. برای نمونه به تصویر زیر دقت کنید.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت سپید

همانطور که می‌بینید، ترکیبات و حروف «ـمـ، ـک، کـ» دارای ظاهر متفاوتی است که می‌توان چند حالت مختلف از کلمات را تایپ کرد. این ترکیبات محدود به این‌ها نبوده و در حروف دیگری مثل «ـی، سی، شی، صی، ضی» نیز می‌توانید از آنها استفاده کنید.

استفاده از این حروف متغیر باعث می‌شود تا استفاده از این فونت برای اهداف تجاری و تبلیغاتی توجه بیشتر مخاطبان را به‌دنبال داشته باشد. توصیه می‌شود بر روی کلمات کلیدی و تاکیدی که نقش موثری روی فروش خواهند داشت، از این ترکیبات استفاده کنید.

فونت وریبل سپید با امکان تغییر وزن

فونت متغیر سپید یا همان وریبل فونت سپید، ویژگی دیگری است که این فونت را خاص کرده است. استفاده از این فایل فونت کمک می‌کند تا همه وزن‌های ۷ گانه این فونت را همراه با سبک اینلاین به صورت یکجا در قالب یک فایل و آن هم با وزن بسیار کمتر از مجموع همه وزن‌ها در اختیار داشته باشید.

از همین جهت نه لزومی دارد که قلم‌های نصب شده روی سیستم عامل خود را با اسامی قلم بر اساس وزن شلوغ کنید که در یافتن فونت باعث سردرگمی شود؛ ونه اینکه برای استفاده از فونت سپید در سایت لزومی دارد که سرعت سایت را به دلیل لود فونت با چند وزن مختلف و همچنین افزایش تعداد درخواست‌های HTTP به سرور کند کنید.

فونت وریبل سپید (Sepid variable font)

وریبل فونت سپید مثل هر قلم دیگری امکان تغییر وزن فونت را بین مقدار ۳۰۰ تا ۹۰۰ در اختیار شما قرار می‌دهد که شامل تمامی وزن‌های این قلم است. سبک اینلاین هم که در این قلم وجود دارد به صورت جداگانه با متغیری که برای آن در نظر گرفته شده در این نسخه وجود دارد.

پشتیبانی از اعداد فارسی و عربی هک شده

در بسته دانلود فونت سپید یک نسخه مخصوص اعداد فارسی و عربی وجود دارد که در پوشه جداگانه به نام FarsiDigits قرار داشته و به صورت مخفف با پیشوند FD نامگذاری شده‌اند.

در صورتی که این فایل فونت‌ها را نصب کنید، فاقد اعداد لاتین هستند. در این صورت حتی زمانی که صفحه کلید شما انگلیسی باشد، با تایپ اعداد آنها به صورت فارسی تایپ خواهند شد که در تصویر زیر سبک اعداد این فونت را در هر سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی مشاهده می‌کنید.

اعداد هک شده فارسی و عربی فونت سفید

همچنین اعداد «٤٥٦» زبان عربی که دارای ظاهر متفاوت‌تر از زبان فارسی هستند برای این زبان ایجاد شده که در همه وزن‌ها، فرمت‌ها و سبک اینلاین این ساختار رعایت شده است. وقتی از صفحه کلید عربی استفاده کنید، اعداد عربی نیز به همین ترتیب تایپ خواهند شد. یا اینکه می‌توانید در برنامه‌های گرافیکی مثل فتوشاپ، از تنظیمات open type اعداد عربی را تغییر دهید.

کاربردهای فونت سپید

مناسب برای تبلیغات و عناوین در شبکه های اجتماعی

بیشترین کاربردی که می‌توان از یک فونت عنوان داشت در حوزه تبلیغات است که همه‌روزه در زندگی روزمره در بیلبوردها و تبلیغات محیطی، شبکه‌های اجتماعی و فضای دیجیتال به وفور آنها را مشاهده می‌کنیم.

سبک طراحی که فونت سپید دارد آن را به گزینه‌ای مناسب با این اهداف تبدیل کرده است. چرا که ساختار فونت طوری است که ناخودآگاه توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند.

از دیگر کاربردهای این فونت می‌توان به صنایع چاپ و مطبوعات اشاره کرد که می‌توان برای چاپ جلد کتاب، کاتالوگ و دیگر موارد این چنینی از آن با هدف یک فونت عنوان استفاده کرد.

استفاده و نصب فونت سپید در سایت

فرمت‌های WOFF و WOFF2 فونت سپید که دارای نسخه وریبل هم هستند، مخصوص استفاده در وب سایت ایجاد شده‌اند. این فرمت‌ها حجمی بسیار کمتر داشته و نسخه وریبل هم که شامل همه وزن‌ها می‌باشد.

با نصب فونت سپید در سایت می‌توانید از آن در بخش‌هایی مثل عنوان مطالب، نقل قول، تیترها و کاردهای رنگی که به منظور انتقال جملات و محتوای مهم صورت می‌گیرد استفاده کنید تا توجه بیشتر مخاطب را جلب کنید. یا در سایت‌های فروشگاهی می‌توان از این قلم در اسلایدر استفاده کرد.

وزن و شکل این فونت می‌تواند به افزایش خوانایی و بهبود رابط کاربری سایت و اپلیکیشن شما کمک کند. چرا که کاربر با نگاه کردن خیلی سریع‌تر می‌تواند دقیقا آن بخش از محتوایی که نیاز دارد را پیدا کند. البته فراموش نکنید که این فونت مناسب عنوان و متن‌های کوتاه است و توصیه نمی‌شود در متن‌های بلند از آن استفاده کنید.

دانلود فونت سفید فارسی

دانلود فونت سپید با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت سپید ورژن ۱ است که در تیر ۱۴۰۲ منتشر گردیده است. با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت سپید دسترسی داشته و می‌توانید این فونت متغیر چند زبانه را در ۴ فرمت رایج برای استفاده در انواع سیستم عامل، نرم‌افزارهای گرافیکی و ویرایشگر متن، وب سایت و اپلیکیشن موبایل دریافت کنید.

همچنین در بسته دانلود فونت سپید پوشه‌های مخصوص برای فونت با اعداد هک شده فارسی و عربی و بسته مخصوص برای فونت بدون حروف و اعداد انگلیسی نیز تعبیه شده که متناسب با نیاز خود می‌توانید از هر یک از ساختارهای فونت استفاده کنید.

کاربر گرامی؛ فونت سپید رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت سپید به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت سپید هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *