تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت کنار (Kenar) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت کنار (به انگلیسی: Kenar) فونتی با وزن ضخیم و سنگین است که در گروه فونت‌های مناسب عناوین، تبلیغات و به‌طور کلی متن‌های کوتاه قرار می‌گیرد. این فونت صرفا دارای دو وزن مختلف است که علاوه بر فرمت‌های رایج دارای نسخه وریبل نیز می‌باشد.

طراحی این فونت فوق سنگین کاملا هندسی است که توسط ناصر خادم بر پایه دایره‌های درشت طراحی شده است. از همین رو با فونتی مواجه هستیم که دارای گوشه‌ها و منحنی‌های گرد است و با توجه به درشتی و انحنای حروف، دندانه‌ها نیز تخت هستند.

در ادامه این مطلب از فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت کنار خواهیم پرداخت؛ فونتی که صرفا با داشتن دو وزن فوق سنگین، در عین حال از ویژگی و امکانات مختلفی همچون چند زبانه بودن، ترکیبات جایگزین، اعداد فارسی هک شده و… پشتیبانی می‌کند.

دانلود رایگان فونت کنار

بررسی و دانلود فونت کنار (Kenar)

فونت کنار یک فونت بسیار ضخیم است که برای پاسخ به نیاز کاربران در طراحی کاورها و تصاویر در شبکه‌های اجتماعی طراحی شده است. این فونت دارای یک ضخامت وزنی بسیار سنگین است که دارای یک نسخه در همان وزن، اما با کشیدگی بیشتر است.

از این قلم می‌توان برای کاربردهای متنوع، از صنعت چاپ و تبلیغات گرفته، تا فضای مجازی استفاده کرد. ترکیب این فونت با سایر فونت‌هایی که همین سبک استایل را دارند، می‌تواند در طراحی کاورهای خلاقانه به شما کمک کند که از جمله آنها می‌توان به فونت مربع اشاره کرد.

سبک طراحی و وزن فونت کنار

فونت کنار در گروه فونت‌های هندسی و درشت قرار می‌گیرد که برای استفاده در عناوین و تبلیغات بسیار کاربردی هستند. این فونت بر خلاف سایر فونت‌ها از چند وزن پشتیبانی نمی‌کند و درواقع یک فونت با وزن فوق سنگین Heavy است.

اما از آن‌جا که چنین ساختاری در یک فونت درشت شاید بسیار محدود به برخی استفاده‌های خاص شود، به منظور پشتیبانی از نیازهای بیشتر، یک سبک دیگر با نام HeavyWidth برای آن درنظر گرفته شده است که حروف را ضمن حفظ همان ضخامت کشیده‌تر کرده است.

از چنین حالت این فونت نیز می‌توان برای کلمات کلیدی محتوای خود استفاده کرد تا ضمن قابلیت حروف جایگزین که برای برخی حروف در قلم کنار وجود دارد، بتوان ساختار متفاوت با جلب توجه بیشتر را ایجاد کرد.

این فونت از هر سه وزن استاندارد TTF، WOFF و WOFF2 پشتیبانی می‌کند که می‌توانید در سایت، اپلیکیشن موبایل‌ها، انواع نرم افزارهای گرافیکی و ویرایشگر متن در تمامی سیستم‌عامل‌ها از آن استفاده کنید.

زبان های پشتیبانی شده در فونت فارسی کنار

پشتیبانی از 6 زبان مختلف

فونت کنار محدود به زبان فارسی نیست و از ۴ زبان خاورمیانه‌ای و لاتین عربی، اردو، کردی و انگلیسی پشتیبانی می‌کند. با توجه به اینکه رسم‌خط فارسی در این زبان‌ها یکسان بوده و صرفا برخی از حروف دارای شکل متفاوت یا جایگزین هستند، از این فونت می‌توان برای انواع بنرها و طراحی مورد نیاز در کارهای فرهنگی و هنری چند زبانه استفاده کرد.

در نسخه انگلیسی فونت کنار نیز همان سبک وزن فوق سنگین در نظر گرفته شده است که حروف دارای شکلی بسیار ضخیم و منحنی‌های گرد هستند که در یک متن چند زبانه فارسی و انگلیسی، ظاهر و ساختار یکسانی را فراهم می‌کند و لزومی ندارد که از قلم دیگری برای متن انگلیسی استفاده کنید.

یکی از ویژگی‌های مهم دیگر این فونت در نسخه لاتین این است که چون از فونت لاتین دیگری الهام گرفته شده (نه به این معنی که از یک فونت با لایسنس اپن سورس استفاده شده باشد؛ بلکه صفر تا صد همان طراحی ضخیم فارسی را دارد) و دارای ترکیبات بسیار نزدیک به برخی قلم‌های سنگین لاتین است، جدای از زبان انگلیسی در زبان‌هایی همچون ترکی استانبولی و فرانسوی که برخی حروف مثل «ı, ğ, ç, ü» دارای طراحی متفاوتی هستند را نیز با همان ساختار پشتیبانی می‌کند.

دارای حروف و ترکیبات جایگزین زیاد

در فونت کنار می‌توانید با فعال‌سازی Stylistic Alternates در ابزار برنامه‌های گرافیکی مثل فتوشاپ، از جایگزین‌هایی برای حرف «ک» و «گ» بهره ببرید.

در صورت تمایل می‌توانید به صورت دستی این حروف جایگزین اختیاری را در نرم‌افزارهای گرافیکی فعال کنید که در بسته دانلود فونت کنار راهنمای کامل این بخش در قالب یک فایل Pdf. درج شده است.

وریبل فونت کنار با متغیر وزنی و عرضی

ویژگی دیگر فونت کنار پشتیبانی از نسخه متغیر یا همان Varible Font است که امکان استفاده از این فونت را در هر دو سبک معمولی و معمولی عریض در قالب یک فایل فونت فراهم می‌کند؛ بدون اینکه نیازی به استفاده از دو فایل فونت داشته باشید.

فونت وریبل کنار

با نصب فونت وریبل کنار در سیستم عامل و حتی سایت که در فرمت‌های WOFF نیز دسترس است، می‌توانید تمامی امکانات و وزن‌های این فونت را در قالب یک فایل داشته باشید که حجم بسیار کمتری در مقایسه با دو سبک این فونت دارد.

این نسخه وریبل جدا از اینکه امکان تغییر وزن حروف و همچنین عرض را با تغییر دو قلم فراهم می‌کند، از تمامی زبان‌ها، اعداد فارسی و عربی به صورت هک شده پشتیبانی می‌کند که برای استفاده در سایت بسیار از نظر سرعت و بهینه‌بودن وبسایت موثر است.

دارای اعداد فارسی هک شده و پشتیبانی کامل اعراب

ویژگی دیگر این فونت چندزبانه، پشتیبانی کامل از اعراب و حروف است. برای زبان فارسی و عربی که از نظر اعداد دارای تفاوت جزئی هستند، در فونت عربی کنار می‌توانید اعداد «٤٥٦» را با ساختار درست خود تایپ کنید.

اعداد فارسی فونت کنار

برای زبان انگلیسی و لاتین نیز فونت پشتیبانی درستی با همان وزن فوق سنگین را دارد که اعداد دارای ضخامت زیاد و منحنی‌های زیاد هستند.

در بسته دانلود فونت کنار پوشه مخصوص برای پشتیبانی از اعداد فارسی و عربی هک شده در قالب فونت Farsi Numerals قرار گرفته که بیشتر آنها را با نام FD مخفف Farsi Digits می‌شناسیم. یک نسخه مخصوص هم فاقد حروف و اعداد انگلیسی تعبیه شده است که اگر لزوما در متن خود از زبان‌های لاتین استفاده نمی‌کنید و صرفا تک‌زبانه است از این نسخه استفاده کنید.

فونت ضخیم و فوق سنگین مناسب عناوین

بهترین کاربردی که فونت کنار دارد برای استفاده در متون کوتاه است که می‌تواند در مواردی همچون تبلیغات، تیترها و هر نوع طراحی گرافیکی که نیاز دارید برخی کلمات کلیدی شامل نام برند، قیمت و دیگر ویژگی‌ها را بیشتر در معرض دید قرار دهید مناسب است.

این فونت فوق سنگین که از دو استایل ضخیم معمولی و ضخیم عریض پشتیبانی می‌کند، با امکاناتی که برای حروف جایگزین در نظر گرفته است کمک می‌کند تا کلیه نکات ریزی که باید از نظر روانشناسی قیمت‌گذاری و طراحی یک بنر موفق با تاثیر مثبت روی ذهن مخاطب را با استفاده از تایپوگرافی به بهترین شکل پیاده‌سازی کنید.

استفاده و نصب فونت کنار در سایت

فونت کنار WOFF فرمت مخصوص برای استفاده در سایت است که در بسته دانلود این فونت، فرمت WOFF2 نیز قرار داده شده است که به مراتب حجم بسیار کمتری دارد. وریبل بودن فونت نیز پا را فراتر گذاشته تا برای استفاده در سایت بهترین نتیجه را از نظر سرعت لود از نظر کاهش حجم فایل و همچنین کاهش تعداد درخواست‌های HTTP برای لود فونت فراهم نماید.

از نسخه وریبل این فونت می‌توانید به عنوان یک فونت تیتر و عنوان در بخش‌هایی مثل عنوان مطالب، تیترهای Heading، نثل قول‌ها از سبک HeavyWidth و دیگر بخش‌ها استفاده کنید تا رابط کاربری بهتری را در سایت خود پیاده سازی کنید.

استفاده از یک فونت ضخیم در سایت امروزه به امری بدیهی تبدیل شده است. چرا که اولا کاربران حوصله خواندن متن‌های بسیار طولانی را ندارند که از طریق یک وزن ضخیم در تیترها که توجه را بیشتر جلب می‌کند، می‌توان به کاربر کمک کرد تا بخش مورد نیاز خود را ساده‌تر پیدا کند.

از سوی دیگر استفاده از چنین حالتی به خوانایی بیشتر و تقسیم محتوا کمک خواهد کرد تا در دستگاه‌های موبایل که اندازه نمایشگر کوچک‌تر است، کاربران در بین پاراگراف‌ها گم نشوند.

دانلود فونت کنار فارسی

دانلود فونت کنار با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسه فونت کنار ورژن ۱.۰ است که در آذر ۱۴۰۱ منتشر شده است. با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت کنار دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را در ۲ وزن مختلف همراه با نسخه وریبل در فرمت‌های TTF، WOFF و WOFF2 دریافت کنید.

در بسته دانلود فونت کنار علاوه‌بر نسخه دارای اعداد هک شده فارسی، یک نسخه جدا هم با نام Non_English قرار داده شده است.

کاربر گرامی؛ فونت کنار رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت کنار به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت کنار هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *