تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت رهروان خوشنویسی (Rahrovan)

هاست و دامنه فراسو

فونت رهروان (به انگلیسی: Rahrovan) در سبک فونت خوشنویسی تزئینی و بر پایه خط ثلث طراحی شده است که از دو زبان فارسی و عربی پشتیبانی می‌کند. از این قلم می‌توان برای کارهای گرافیکی، تزئینی و تبلیغاتی که درون‌مایه فرهنگی و هنری دارند استفاده کرد.

طراحی این قلم توسط ابوالفضل رهروان صورت گرفته است که خود در کارهای گرافیکی از این سبک قلم استفاده می‌کرد تا اینکه به فکر ساخت این قلم بر پایه فونت نرم‌افزاری افتاد تا عرضه عمومی شود و برای همگان در دسترس باشد.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت رهروان خواهیم پرداخت؛ قلمی با سبک خط نسخ که بر پایه خط ثلث ساخته شده و درون مایه‌ای خوشنویسی دارد. با توجه به امکاناتی که این قلم دارد می‌توانید از آن برای کارهای گرافیکی خلاقانه به کمک حروف جایگزین و گلیف‌های تزئینی موجود استفاده کنید.

دانلود رایگان فونت رهروان فارسی

بررسی و دانلود فونت (Rahrovan)

طراحی حروف در قلم رهروان معمولا خارج از سیستم و قواعد فونت‌های مرسوم به یکدیگر متصل شده‌اند و بیشتر بر اساس خلاقیت شخصی طراح ترکیبات ایجاد شده است.

فونت رهروان بر پایه‌ی خط ثلث طراحی شده و سعی شده با حفظ روحیه خوشنویسی، فضای بصری جدیدی از این خوشنویسی اصیل به نمایش درآید.

نتیجه کار فونتی رها و هماهنگ است که می‌توان به‌وسیله آن تایپوگرافی‌های جذاب و متفاوتی ایجاد کرد.

فرم‌های رها و خطوط ظریف در ترکیب با بدنه‌ی حروف باعث می‌شود کاربرد این فونت در ابعاد بزرگ، جلوه‌ای ویژه و منحصر به فرد را نمایش دهد.

ابوالفضل رهروان؛ طراح قلم رهروان.

اگر به دنبال قلمی برای کارهای خوشنویسی هستید که پایبند به اصول نباشد و تا حدی طراحی آزاد و رها داشته باشد، تا پایان با ما همراه باشید.

سبک طراحی و وزن فونت رهروان

در قلم خوشنویسی رهروان این امکان وجود دارد که بتوانید حروف را کشیده کنید یا اینکه به کمک ترکیبات و گلیف‌های تزئینی موجود در آن، ساختار کلمات را به‌طور کلی تغییر دهید تا آثاری خلاقانه به نمایش بگذارید.

در این قلم خطوط عمودی دارای یک طره تزئینی و پرچم‌گونه هستند که ساختاری مشابه پر به خود گرفته‌اند. شاید در نگاه اول با دیدن حروفی مثل «الف، د، ذ، ط، ظ، ل» فکر کنید که با یک قلم عاشورایی مواجه هستید.

سبک طراحی فونت رهروان

یا در حروف دیگری مانند «ک، گ، ل، و، ی» که دارای خطوط کشیده در جهت افقی یا مورب در ابتدا یا انتهای حروف هستند، یک طره تزئینی دیگر نیز به چشم می‌خورد که ساختاری کشیده داشته و هرچه کشیده‌تر می‌شود ضمن تغییر جزئی ضخامت، یک ساختار انهایی نیز در آن شکل می‌گیرد.

این قلم با فرمت TTF در دسترس است که می‌توانید از آن بر روی انواع سیستم عامل موبایل یا دسکتاپ در برنامه‌های مختلفی مثل فتوشاپ، ایلاستریتور، ورد و اینشات استفاده کنید.

پشتیبانی از دو زبان فارسی و عربی

فونت رهروان از دو زبان فارسی و عربی پشتیبانی می‌کند که برای هر دو زبان پیش از هر چیز حروف مشترک پیاده‌سازی شده است. زبان عربی هم که بر پایه رسم‌خط فارسی است تمامی این نقاط مشترک را با خود به همراه دارد.

اما افزون بر این برخی حروف که با اتصال به گلیف‌هایی ساختار کشیده به خود خواهند گرفت برای هر دو زبان در نظر گرفته شده است تا ساختاری خلاقانه را برای ایجاد طرح‌های متنوع در اختیارتان قرار دهد.

فونت فارسی و عربی رهروان

اعراب نیز در این فونت با یک هم‌نشینی خاصی در کنار هم قرار می‌گیرند. مثلا زمانی که از اعراب «تشدید همراه با سایر اعراب» استفاده می‌کنید، با یک شکل خاصی روی هم قرار می‌گیرند که به زیباتر کردن متون کمک می‌کند.

این قلم هرچه در ابعاد بزرگ‌تر استفاده شود، زیبایی خود را بیشتر نمایان خواهد کرد که به همین جهت برای استفاده در فونت عناوین، شعارهای تبلیغاتی و کارهای فرهنگی و هنری بسیار موثر است.

ویژگی دیگر فونت پشتیبانی از اعداد فارسی است که با همان سبک نسبتا هاشور خورده ایجاد شده است. تمامی حروف نیز همان ساختار خوشنویسی مرکب و قلم را در خود دارند.

اعداد فارسی فونت رهروان

اما یک نکته منفی که در این خصوص برای زبانی عربی وجود دارد، عدم پشتیبانی از تایپ اعداد «٤٥٦» با این ظاهر در این زبان است. اگر قرار باشد برای زبان عربی از اعداد استفاده کنید، این ۳ عدد تایپ اعداد فارسی را خواهند داشت.

دارای ترکیبات و حروف جایگزین

این قلم از ترکیبات و حروف جایگزین متعدد پشتیبانی می‌کند که به زیباتر کردن متون کمک خواهد کرد. متداول‌ترین حروف جایگزین فونت رهروان شامل «ک، گ، ع، غ، ه، ی، س، ش» هستند که در همه فونت‌ها تقریبا چنین حروفی را می‌بینیم.

حروف جایگزین فونت رهروان

نوع دیگر این حروف به صورت ترکیبات استفاده شده هستند که با قرار گیری در ابتدا، میانه یا انتهای همان حروف ذکر شده، تایپ خاصی از کلمات را در اختیار قرار می‌دهند.

دارای گلیف های تزئینی متنوع

این قلم از گلیف‌های تزئینی متعددی که در زبان‌های کردی و اردو بیشتر آنها را می‌بینیم نیز پشتیبانی می‌کند که همین ویژگی باعث شده تا حدودی پشتیبانی از این دو زبان را هم به این دلیل که دارای رسم خط فارسی است داشته باشد.

گلیف های تزئینی فونت رهروان

اما به‌طور قطع نمی‌توان ادعا کرد که پشتیبانی کاملی دارد؛ مثلا در زبان اردو حروف «ـه، ـهـ، ـه، ـی» دارای ساختاری کاملا متفاوت از زبان فارسی هستند که در این قلم صرفا حالت‌های «ﮧ، ے» قابل استفاده است.

در بسته دانلود فونت رهروان راهنمای استفاده از تمامی گلیف‌های تزئینی و همچنین حروف کشیده برای خلق کلمات درج شده است.

مناسب کارهای خوشنویسی و گرافیک تزئینی

از این قلم می‌توانید به شکل خلاقانه برای ایجاد کارهای خوشنویسی و تزئینی استفاده کنید که می‌تواند در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری، تبلیغات، شبکه‌های اجتماعی و… مورد استفاده قرار گیرد که در زیر نمونه‌هایی از آن را نیز مشاهده می‌کنید.

فونت خوشنویسی رهروان
فونت خوشنویسی رهروان

اینکه از این قلم چه استفاده‌های دیگری داشته باشید، کاملا به ذهن خلاق شما وابسته است. چرا که خوشنویسی خود هنری است که با خلاقیت به خرج دادن، بیشتر خود را نمایان خواهد نمود. خصوصا زمانی که پای یک قلم نرم‌افزاری در میان باشد.

دانلود فونت رهروان با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت رهروان ورژن ۱.۰ است که در آذر ۱۴۰۱ منتشر شده است. از این قلم می‌توانید به عنوان یک فونت خوشنویسی سرشار از ترکیبات تزئینی و حروف جایگزین در طرح‌های تزئینی و گرافیکی هنری و فرهنگی استفاده کنید.

با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت رهروان دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را با فرمت TTF در وزن معمولی Regular که قابل استفاده در انواع سیستم عامل و نرم‌افزارهای گرافیکی و ویرایشگر متن همچون فتوشاپ، ورد، ایلاستریتور، اینشات و… است دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت رهروان رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت رهروان به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت Rahrovan هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *