تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت ادامه (Edameh) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت ادامه (به انگلیسی: Edameh) یکی دیگر از جدیدترین فونت‌های هندسی معرفی شده فارسی است که دارای وزن فوق سنگین بوده و برای استفاده‌های تبلیغاتی و عناوین مناسب است. این قلم با توجه به ضخامت و سبک طراحی که دارد، توجه بیننده را به خود جذب خواهد کرد.

طراح این فونت سید ناصر خادم است، که این قلم را با مطالعه بر روی ساختار هندسه خوشنویسی ایرانی در کلاس استاد دامون خانجانزاده ایجاد نموده است. ساختار این قلم در نتیجه تغییر اتودهایی در هندسه خوشنویسی ایرانی ایجاد شده که فرم سنگینی نیز به آن داده شده است و استفاده از آن را در عناوین و کلمات تک‌کلمه‌ای مناسب ساخته است.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی فونت ادامه خواهیم پرداخت؛ قلمی که با وزن فوق سنگین خود برای استفاده در تیترها، عناوین، محتوای تبلیغات و همچنین استفاده در تامنیل‌های شبکه‌های اجتماعی می‌تواند مناسب باشد. خصوصا در اندازه‌های بزرگ که ساختار نمایشی‌تری دارد.

بررسی و دانلود فونت ادامه (Edameh)

فونت ادامه با اینکه صرفا یک‌وزن دارد، اما از شخصیتی چندگانه برخوردار است. گاهی در فرم یک حرف، تیزی و خشکی را در کنار منحنی‌ می‌بینید و گاهی نیز از حروف و ترکیباتی در یک کلمه استفاده شده که فونت را کاملا رسمی و خشک نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

چشمی حروف دارای فضای منفی مثلثی هستند در حالی که فرم‌ کلی حروف مانند مفتول فولادی خمیده دیده می‌شود. تاکید بر فرم‌های چشم‌گیر حروف در عین توجه به ظرافت‌های طراحی، طراحان و مدیران استارتاپ‌ها و به‌ویژه کسب و کارهای آنلاین را به استفاده از این فونت در تیتر مطالب خود فرا می‌خواند.

سبک طراحی و وزن فونت ادامه

فونت ادامه بر اساس خوشنویسی ایرانی طراحی شده که ساختاری مدرن و امروزی در قالب حروف هندسی به آن داده شده است. این فونت با اینکه صرفا از یک وزن ExtraLight پشتیبانی می‌کند و برای استفاده در عناوین و تیترها درنظر گرفته شده، اما به لطف قابلیت پشتیبانی از ترکیبات آلترنیتیو و حروف جایگزین امکان تایپ کلمات به شکل‌های متنوعی را در اختیار قرار می‌دهد.

در این فونت دندانه‌ها، زوایا، گردی حروف و شروع و پایان آنها دارای یک طراحی جدید هستند که در فونت‌های دیگر چنین طراحی دیده نشده است. شاید صرفا بتوان گفت در فونت گفته که چند ماه پیش منتظر شد، به شکل بسیار محدودی، اما با این تفاوت که ساختاری گردتر دارد چنین ساختاری را دیده‌ایم.

این فونت که دارای یک وزن است در فرمت‌های TTF, WOFF و WOFF2 ارائه شده که بدون نیاز به انجام کارهای پیچیده برای تبدیل فرمت فونت می‌توانید در انواع نرم‌افزار، سیستم عامل و محیط وب و موبایل از آن استفاده کنید.

پشتیبانی از 5 زبان متنوع و کامل

فونت ادامه یک فونت همه‌فن حریف و چند زبانه است که بر اساس ساختار یونیکد بین المللی طراحی شده است. در این فونت تمامی حروف، کاراکترها و گلیف‌های هر زبان با استاندارد بین المللی طراحی شده و اگر در یک زبان خاورمیانه‌ای نظیر اردو و عربی تفاوت جزئی یا حتی فاحشی در شکل و ظاهر حروف و ترکیبات وجود داشته باشد، چه در حالت تک‌حرف و چه در ترکیبات جایگزین رعایت شده است.

پشتیبانی این فونت علاوه بر زبان فارسی شامل سایر زبان‌های مبتنی بر این خط همچون اردو، کردی و عربی است. هی یک از این زبان‌ها دارای شکل اختصاصی حروف خود هستند. برای مثال حروف «ك، ي، ة، ؤ، ئ» در زبان عربی که متفاوت از فارسی هستند رعایت شده و دارای نقاط و همزه بر زیر و بالی حروف هستند.

یا در زبان اردو حروفی مثل «ﮧ، ﮩ، ے» نه‌تنها دارای گلیف اختصاصی خود هستند، بلکه از برخی آنها برای سایر زبان‌های فارسی و عربی به‌منظور استفاده برای حروف جایگزین در نظر گرفته شده است.

این فونت از نظر اعراب گذاری عربی و همچنین استفاده از گلیف‌های تزئینی و طره‌ها در زبان های کردی و اردو کامل بوده و شامل برخی گلیف‌های خاص نیز می‌باشد که در ادامه بیشتر آنها را بررسی می‌کنیم.

از نظر زبان‌های لاتین این فونت از حروف انگلیسی نیز با همان سبکی که برای حروف فارسی در نظر گرفته شده است پشتیبانی می‌کند. حروف در ابتدا دارای ضخامت کمتر بوده و در پایان ضخامت آنها بیشتر می‌شود. همچنین با تغییر گردی و زاویه خطوط نیز شکستگی‌هایی به شکل تیز و گاها نرم برای بخش‌های داخلی و بیرونی درنظر گرفته شده است.

دارای ترکیبات و حروف جایگزین

مهم‌ترین ویژگی یک فونت تبلیغاتی پشتیبانی از حروف جایگزین است. حال می‌تواند این حروف جایگزین با استفاده از پشتیبانی وریبل همراه باشد که بتوان در وب‌فونت نیز استفاده کرد یا اینکه از طریق تنظیمات Open Type نرم‌افزارهای گرافیکی قابل استفاده باشد.

وجود ترکیبات جایگزین کمک می‌کند تا برای استفاده‌های تبلیغاتی برخی حروف دارای شکل متفاوتی نسبت به سایر کلمات باشند که همین مسئله می‌تواند روی جلب توجه بیشتر نگاه مخاطب تاثیرگذار باشد. حتی اگه مخاطب نگاه کاملا مستقیمی به تک‌تک حروف و کلمات نداشته باشد.

حروف جایگزین این فونت شامل ترکیبات متعددی است که می‌توانید در فایل راهنمای بسته دانلود فونت ادامه آنها را مطالعه و طریقه استفاده را نیز بررسی کنید. اما برای نمونه چندتا از آنها را بررسی می‌کنیم.

برای تایپ حروف «ک» و «گ» کشیده در فونت ادامه می‌توانید حالت Swash را در تنظیمات Open Type فعال کنید تا مشابه با نمونه‌های بالا بسته به اینکه در ابتدا، میانه یا انتهای کلمات باشند تایپ شوند.

دیگر حروف جایگزین فونت ادامه شامل «ی»، «م»، «هـ» است که می‌توانید با فعال کردن Stylistic Set در تنظیمات Open Type از آنها مانند تصویر بالا استفاده کنید.

با فعال کردن حالت apply Ligaturs در تنظیمات Open Type نیز می‌توانید از حالت ترکیبات کشیدگی‌های منتهی در حروف «ی» استفاده کنید.

دیگر حالت‌های این فونت قابلیت تایپ ترکیبات جایگزین برای اتصال دندانه‌ها در حروف «ی» و «ر» است که با فعال کردن discretionary Ligatures در تنظیمات Open Type می‌توانید از آنها استفاده کنید.

با فعال کردن dlig و Stylistic Set به طور هم‌زمان نیز ترکیبات جایگزین دیگری برای اتصال دندانه‌ها به حرف «م» فعال می‌شود که بسته به محل قرارگیری آن ظاهر متفاوتی به شکل‌های بالا دارد.

پشتیبانی حرفه ای از اعداد فارسی و عربی

ویژگی دیگر فونت ادامه پشتیبانی از اعداد فارسی و عربی به شکل حرفه‌ای است. در این فونت می‌توانید برای زبان‌های عربی و فارسی از ظاهر متناسب با همان زبان برای اعداد استفاده کنید.

به عنوان مثال اعداد «٠٤٥٦» عربی که در مقایسه با اعداد فارسی «۰۴۵۶» دارای گلیف متفاوتی هستند در تصویر زیر مشخص شده است.

علاوه بر ظاهر درست اعداد برای هر زبان، در بسته دانلود فونت ادامه پوشه مخصوص برای اعداد هک شده فارسی قرار گرفته است. با نصب فونت‌های درون این پوشه اعداد را با هر زبانی که تایپ کنید، به شکل فارسی تایپ خواهند شد.

جدای از این یک پوشه مخصوص نیز برای فونت‌های بدون حروف و اعداد لاتین درنظر گرفته شده که مناسب استفاده در سایت و موبایل است. با نصب این نسخه نیز می‌توانید برای زبان انگلیسی از فونت دیگری استفاده کنید.

پشتیبانی کامل اعراب و گلیف های تزئینی

پشتیبانی فونت ادامه از نظر اعراب نیز مشابه اعداد کاملا استاندارد است. در این قلم اعراب عربی در هم‌نشینی درستی با حروف قرار می‌گیرند که حتی با وجود سایر اعراب «همزه، تشدید یا سکون» شکل آنها به‌هم ریخته نیست و به زیبایی کلی کلمات نیز کمک می‌کند.

جدای از زبان عربی برای زبان‌های کردی و اردو نیز امکان استفاده از گلیف‌های تزئینی قرار داده شده است که به‌وفور در کلمات این زبان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین این فونت به منظور استفاده تبلیغاتی از یک گلیف «ریال» با شکل خاص و چسبان نیز پشتیبانی می‌کند. هرچند که انتظار می‌رود در آپدیت‌های بعدی شاهد ارائه گلیف مشابهی برای «تومان» باشیم؛ چرا که استفاده از تومان رایج‌تر بوده و جدایی از این در تمامی طراحی‌های تبلیغاتی به‌دلیل بار روانی که از نظر تعداد نقطه برای قیمت دارد، می‌تواند نمایان‌گر قیمت کمتر باشد.

مناسب عناوین و ساخت استوری شبکه های اجتماعی

بهترین کاربردی که فونت ادامه دارد برای کارهای تبلیغاتی است. به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام که این روزها استفاده از استوری‌های روزانه بسیار رواج دارد و برای ارائه آفرها، پیشنهادات تخفیف و معرفی محصول بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اما جدای از استفاده تبلیغاتی از این فونت می‌توان برای فونت عناوین نیز استفاده کرد که می‌توانید در طراحی انواع اسلایدر، چاپ کاتالوگ محصول و موارد متعدد بسیاری مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده و نصب فونت ادامه در سایت

نسخه‌های WOFF و WOFF2 فونت ادامه برای استفاده در سایت مناسب هستند. پیشنهاد می‌شود از این قلم حتما به صورت ترکیبی در کنار سایر قلم‌ها نظیر فونت وزیرمتن استفاده کنید.

بهترین کاربردهایی که این فرمت‌ها دارند برای بخش‌هایی مثل عناوین، تیترها، نقل قول، بنرها، اسلایدر و کادرهای خاصی است که به منظور جلب توجه مخاطب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دانلود فونت ادامه با تخفیف

جدیدترین نسخه فونت ادامه ورژن ۱.۰ است که در دی ماه ۱۴۰۲ نسخه اولیه آن منتشر شده است. این فونت هندسی از ترکیبات و حروف جایگزین متعددی پشتیبانی می‌کند که دارای حالت‌های مختلف کشیده نیز هستند. همچنین دارای نسخه مخصوص اعداد فارسی هک شده و بدون حروف لاتین نیز می‌باشد که برای توسعه نرم‌افزاری مناسب است.

با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت ادامه دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را با وزن ExtraLight در یک وزن ضخیم با ۳ فرمت رایج TTF, WOFF و WOFF2 که مناسب استفاده در انواع سیستم عامل، وبسایت و فونت موبایل است دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت ادامه رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت ادامه به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت Edameh هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 17

‫۲ دیدگاه ها

 1. شما نوشتید دانلود بعد هدایتمون میکنید تو سایت فونت ایران
  شما دیگه کی هستید واقعا متاسفم براتون

  1. درود
   دوست عزیز فونت‌های پرمیوم (پولی) توسط طراح در مارکت‌های مورد نظر جهت فروش عرضه شده است. این گروه فونت‌ها شامل قوانین کپی رایت است و به هیچ وجه امکان ارائه فایل فونت از طرف ما مقدور نیست. در پایان هر مطلب نیز این موضوع در کادر قرمز رنگ اعلام شده است.
   برای خرید این فونت‌ها می‌توانید از کد تخفیف اختصاصی کاربران فونتچی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *