تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

دانلود فونت محبوبه مهرآور (Mahboubeh Mehravar)

هاست و دامنه فراسو

فونت محبوبه مهرآور (به انگلیسی: Mahboubeh Mehravar) قلمی فانتزی، دست نویس و رایگان است که از چند زبان مختلف پشتیبانی کرده و می‌توانید از آن برای کارهای گرافیکی غیررسمی برای ایجاد ارتباطی صمیمی استفاده کنید؛ که مهم‌ترین آنها حوزه کتاب و قصه‌گویی کودک و نوجوان است.

این فونت هم مشابه با برخی فونت‌های انتشار یافته یک پروژه دانشجویی است که توسط محبوبه مهرآور در کارگاه طراحی فونت مسلم ابراهیمی، زیرنظر وی طراحی شده است. ایده ساخت این فونت نیز استفاده از گوش پاک‌کن به‌جای قلم بوده است که باعث شکل‌گیری این فونت دست نویس شده است.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت محبوبه مهرآور خواهیم پرداخت و با توجه به سبک طراحی که این فونت دارد کارکردهای آن را همراه با ویژگی‌هایش همراه با تصاویر متعدد مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

بررسی و دانلود فونت محبوبه مهرآور (Mahboubeh Mehravar)

با اینکه این فونت دست نویس است، اما اینطور نیست که بر اساس دست‌خط شخصی ساخته شده باشد. بلکه طراح آن را بر اساس خط نسخ به صورت کنترل شده طراحی کرده است.

نوشته های مشابه

سبک طراحی و وزن فونت محبوبه مهرآور

محبوبه مهرآور با ایده استفاده از گوش پاک‌کن برای طراحی حروف، استفاده کرده است. از این‌رو تمامی حروف دارای ضخامت نسبتا یکسانی بوده و تنها در نواحی خاصی همچون زوایا و چشمی‌ها شاهد کمی ضخامت بیشتر هستیم که آن هم طبیعی است.

نقاط در این قلم مشابه سایر فونت‌های دست نویس گرد بوده و همچنین به صورت متصل طراحی شده است. اما شاید بد نبود که نقاط سه‌تایی به‌جای منفصل بودن دو-به-یک، از ساختار چسبان گرد استفاده میشد.

این قلم در فرمت‌های مختلف TTF, EOT, SVG, WOFF و WOFF2 با وزن معمولی Regular در دسترس است که می‌توانید در محیط‌های مختلف نرم‌افزاری، وب فونت و فونت موبایل از آن استفاده کنید.

پشتیبانی از چند زبان متنوع

فونت محبوبه مهرآور با اینکه فارسی است؛ اما به لطف رسم خط فارسی که در سایر زبان‌های خاورمیانه‌ای استفاده شده، به فونتی چند زبانه تبدیل شده است. از این قلم می‌توانید برای زبان عربی، کردی و گاها اردو نیز استفاده کنید.

تنها ایرادی که از این نظر وجود دارد، عدم اختصاص برخی گلیف‌های خاص است. به عنوان مثال در زبان عربی که حروف «ك، ي، ة، ؤ، ئ» از نظر قرارگیری دو نقطه و همزه متمایز از فارسی هستند، امکان تایپ به این شکل را ندازند و از حروف فارسی استفاده می‌شود.

یا در زبان اردو حروف «ﮧ، ﮩ، ے» که متمایز از فارسی هستند به‌طور کلی فاقد گلیف بوده و باید از گلیف‌های با حروف فارسی به جای آن استفاده کنید.

این فونت از زبان انگلیسی هم با همان سبک گوش پاک‌کن پشتیبانی می‌کند. یک ایراد جزئی نیز برای زبان لاتین این است که فاقد حروف لاتین است. اگر نیاز به استفاده از اعداد داشته باشید، اجبارا باید از اعداد فارسی استفاده کنید.

دارای اعداد استاندارد فارسی

اعداد پیاده سازی شده در این فونت تماما فارسی هستند. برای هر یک از زبان‌های فارسی و غیرفارسی که اعداد را تایپ کنید با همان سبک طراحی که دارد از تایپ فارسی استفاده می‌شود.

این فونت از اعداد «٤٥٦» عربی و اعداد لاتین پشتیبانی نکرده و در تمامی زبان‌ها اعداد با تایپ فارسی است که جزو مشکلات این قلم فانتزی است.

مناسب کارهای گرافیکی صمیمی حوزه کودک و تبلیغات

بهترین کاربردی که فونت‌های فانتزی، به ویژه دست نویس دارند در حوزه کودک و نوجوان است. این قلم‌ها با ساختاری نرم و صمیمی خود، ارتباط خوبی را با کودکان برقرار خواهند کرد. از همین جهت استفاده از این فونت برای کارهای گرافیکی در حوزه کودک، به‌ویژه کتاب، قصه گویی و مجلات بهترین اثرگذاری را دارد.

علاوه بر این حوزه می‌توانید در صنعت تبلیغات هم از این قلم استفاده کنید. ساختار فانتزی آن موجب جلب توجه بیشتر خواهد شد که اگر موضوع در حوزه کودک باشد و از رنگ‌های مناسب استفاده کنید، نتیجه عالی دارد.

استفاده و نصب فونت محبوبه مهرآور در سایت

نسخه‌های WOFF و WOFF2 فونت محبوبه مهرآور مناسب استفاده در وب سایت هستند. با نصب این فونت بر روی سایت می‌توانید یک سبک فانتزی و دست نویس به متن خود بدهید.

با توجه به سبکی که این قلم در متن‌های طولانی دارد، توصیه می‌شود صرفا برای جملات کوتاه یا عناوین از آن استفاده کنید. تیترها، نقل قول‌ها، کادرهای رنگی و عنوان نوشته‌ها بهترین المان‌ها برای استفاده از این فونت فارسی هستند.

در عوض برای متن بلند خود می‌توانید از فونت مناسب متن استفاده کنید. ترکیب این قلم با فونت وزیر از این نظر تناسب تایپ را در سایت شما حفظ خواهد کرد. خصوصا اینکه تایپ متفاوت آن در المان‌های ذکر شده موجب خوانایی بهتر و کمک به کاربر برای یافتن بخش مورد نظر از محتوایی که می‌خواهد است.

دانلود رایگان فونت محبوبه مهرآور با فرمت TTF

آخرین نسخه فونت محبوبه مهرآور ۱.۰ است که سال‌ها پیش از انتشار آن می‌گذرد. این فونت دست نویس نیز جزو فونت‌هایی است که در کارگاه طراحی تایپ فیس مسلم ابراهیمی توسط دانشجو محبوبه مهرآور با ایده استفاده از گوش پاک‌کن برای خطاطی ایجاد شده است.

از این قلم می‌توانید با توجه به ساختار فانتزی که دارد در کارهای گرافیکی که نیاز است ارتباط صمیمی با مخاطب ایجاد شود استفاده کنید. از جمله آنها می‌توان به تبلیغات، چاپ کتب و مجلات در حوزه کودک اشاره کرد.

با کلیک روی دکمه بالا به لینک دانلود فونت محبوبه مهرآور به صورت رایگان دسترسی داشته و این قلم را با فرمت‌های TTF, EOT, SVG, WOFF و WOFF2 در یک وزن معمولی Regular دریافت کنید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *