تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت صداقت (Sedaghat) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت صداقت (به انگلیسی: Sedaghat) از سری قلم‌های مناسب عناوین با ساختاری هندسی است که می‌توانید در حوزه‌های مختلفی همچون تبلیغات، طراحی پوستر، طراحی لوگو تایپ و کارهای گرافیکی نوستالژی از آن استفاده کنید.

قلم صداقت توسط احمد رضا رحیمی پور، با ایده گرفتن از یک تابلوی فروشگاهی با همین‌نام الهام گرفته شده که ساختار این تابلو نیز همین سبک فونت را داشته است. این طراح با ایده گرفتن از آن سایر حروف را با همین سبک تهیه کرد و در نهایت توسعه نرم‌افزاری قلم توسط امین عابدی به سرانجام رسید.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت صداقت خواهیم پرداخت؛ فونتی که می‌تواند برای استفاده در تبلیغات و تابلو سردر فروشگاه‌ها مناسب باشد و در عین حال با فراهم کردن حروف جایگزین متنوعی که دارد، در طراحی نام برند ما برای چنین اهدافی یک ساختار نوستالژیک را به‌ارمغان آورد.

دانلود رایگان فونت صداقت فارسی

بررسی و دانلود فونت صداقت (Sedaghat)

فونت صداقت یک تایپ فیس هندسی مورب با زاویه 15 درجه است که دارای لیگیچر (ترکیبات) و حروف جایگزین متعدد است.

ایده اولیه فونت صداقت از یک تابلوی قدیمی حروف برجسته به همین نام گرفته شد و پس از بررسی فرم حروف موجود و طراحی بقیه حروف بر مبنای بیس اصلی، اتودهای اولیه آماده شد؛ سپس با چندین مرحله تغییرات در فرم حروف، زوایا، ضخامت‌ها، سواد، بیاض‌ها و نقطه‌ها تایپ فیسی مدرن با حال و هوای تایپوگرافی‌های قدیمی طراحی شد.

احمدرضا رحیمی‌پور؛ طراح فونت صداقت.

این فونت قابل استفاده در فضای پوستر، طراحی لوگو، طراحی عنوان و تیتر، تابلوسازی و… می‌باشد.

ایده طراحی فونت صداقت از یک تابلو فروشگاهی

سبک طراحی و وزن فونت صداقت

قلم صداقت در یک وزن سیاه Black طراحی شده است که همین وزن را پشتیبانی می‌کند و برای عناوین مناسب است. نقاط در این قلم به صورت در همه حالات چارگوش به صورت چسبان قابل استفاده هستند.

در سراسر خطوط قائم این قلم یک زاویه ۱۵ درجه مورب اعمال شده است و حروف در بخش‌های قائم دارای ضخامت کمتر اما در مقابل در بخش افقی دارای ضخامت بیشتری هستند. دندانه‌ها و گردی حروف نیز همین ساختار را حفظ کرده و در منحنی‌ها از بخش بیرونی نیز یک خمیدگی روی مقدار گردی ۱۵ تنظیم شده است.

این قلم را می‌توانید در ۳ فرمت TTF, WOFF و WOFF2 دریافت کرده و بر روی انواع نرم‌افزار در سیستم عامل‌های مختلف دسکتاپ و موبایل استفاده کنید. یا اینکه آن را روی سایت نصب کنید.

پشتیبانی از زبان فارسی و عربی

فونت صداقت دو زبانه است و از زبان فارسی و عربی به‌صورت مشترک پشتیبانی می‌کند. رسم‌خط این دو زبان یکسان بوده و صرفا در برخی حروف و اعداد دارای تفاوت‌های جزئی هستند.

فونت فارسی و عربی صداقت

به‌عنوان مثال در زبان عربی حروفی مثل «ك، ي، ة، ؤ، ئ» و اعداد «٤٥٦» در مقایسه با اعداد فارسی «۴۵۶» دارای تفاوت جزئی هستند که در این قلم همه این موارد پیاده‌سازی شده است تا ساختاری استاندارد و بین المللی داشته باشد.

دارای حروف جایگزین بسیار متنوع

مهم‌ترین ویژگی فونت صداقت پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین بسیار متنوع است که امکان تایپ عبارات و جملات را در چند حالت مختلف به شما خواهد داد. چنین ویژگی باعث کمک به خوانایی بهتر متن، جلب توجه بیشتر کاربر روی کلمات کلیدی مهم همچون نام برند و کمک به کاربر در جهت اصلاح خوانایی، در کنار زیباتر و نمایشی‌تر شدن قلم خواهد شد.

در فونت صداقت برای رسیدن به این حالات مختلف حروفی مانند «ح، ع» لبه‌دار و «ک، ب، ف» کشیده یا لبه‌دار و همچنین استفاده از ترکیب‌های جدید مانند اتصال دندانه افراشته «ص، س، ب، ن، ی» به حروف «ر، ن، م،ی» باید از ترکیب شیفت و همزه برای انتهای کلمه یا حروف جدا و از همزه برای بین حروف استفاده کنید.

در تصاویر زیر نمونه‌ای از این ترکیبات و حروف را برای حالات مختلف ذکر شده در بالا مشاهده می‌کنید که با کنار هم قرار دادن هر یک از این ترکیبات می‌توان در یک جمله از همه حالات مختلف یا یک حالت خاص برای کلمه‌ای خاص استفاده کرد.

حروف جایگزین در فونت صداقت
حرف جایگزین م در فونت صداقت
حرف جایگزین ه در فونت صداقت
حرف جایگزین ک در فونت صداقت
حرف جایگزین سی و صی در فونت صداقت
ترکیبات جایگزین فونت صداقت برای عبارت تصمیم کبری

تمامی این حروف جایگزین در بسته دانلود فونت صداقت در قالب یک فایل راهنما قرار دارد که به کمک آن می‌توانید با نحوه تایپ آن در محیط‌های نرم‌افزار ویرایشگر متن مانند ورد یا نرم‌افزارهای گرافیکی با استفاده از تنظیمات Open Type آشنا شوید.

مناسب طراحی لوگو تایپ و پوستر

ویژگی دیگر قلم صداقت امکان استفاده از آن برای طراحی لوگو تایپ به لطف ساختار هندسی و در کنارش پشتیبانی از حروف و ترکیبات جایگزین است. این ترکیبات در طراحی لوگو به شما امکان ساخت نام برند شما را بر اساس چند حالت مختلف خواهد داد.

طراحی لوگو تایپ با فونت صداقت

استفاده و نصب فونت صداقت در سایت

فرمت‌های WOFF و WOFF2 این قلم برای نصب روی سایت مناسب هستند که حجم کمتری دارند. با نصب فونت صداقت در سایت از آنجا که قلمی مناسب عناوین است می‌توانید در بخش‌هایی همچون عناوین مطالب، تیترها، نقل قول و کادرهای رنگی که نیاز است جملات و عبارات کوتاهی را در جهت جلب توجه مخاطب درج شود استفاده کنید.

در کنار آن می‌توانید از یک فونت متن مناسب برای فونت ساختار اصلی و بدنه سایت استفاده کنید که مناسب متون بلند هستند. از جمله این موارد نیز می‌توان به فونت وزیر متن و فونت دماوند اشاره کرد که با قرارگیری در کنار این قلم ترکیب مناسبی را فراهم می‌کند.

فونت صداقت برای سایت

دانلود فونت صداقت با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت صداقت ورژن ۱.۰ است که در آذر ۱۴۰۱ منتشر شده است. این قلم در یک وزن سیاه BLACK در سه فرمت TTF, WOFF و WOFF2 با کلیک روی دکمه زیر قابل دریافت است و از زبان فارسی و عربی پشتیبانی کامل و استانداری برای استفاده در وب و انواع نرم‌افزار دارد.

کاربر گرامی؛ فونت صداقت رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت صداقت به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت Sedaghat هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *