۵ درصد تخفیف ویژه خرید همه فونت‌ها

کپی و خرید: fontchi
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت امکان (Emkan) جدید

هاست و دامنه فراسو

ابوالفضل رهروان فونت امکان (Emkan) را در قالب یک فونت عنوان و فانتزی مناسب تبلیغات طراحی کرده است که می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای طراحی انواع بنرها و بیلبوردهایی باشد که در مراکز شهر و مراکز خرید نصب می‌گردد. این فونت هندسی خانواده‌دار دارای اسکلتی خطی است که با توجه به استایل فونت در برخی وزن‌ها کنتراست بالایی را برای خوانایی دارد.

ظاهر یکپارچه و کاملا دهن این فونت در استایل گرد در تمامی بخش‌های حروف دارای ضخامت یکسانی است که خود این امر عامل خوانایی و کنتراست بالاتر است که همه این عوامل باعث شده فونتی باشد که برای تاکید روی کلمات کلیدی و مهم یک متن، تاثیر به‌سزایی در افزایش خوانایی داشته باشد. در ادامه این نوشته از وب‌سایت فونتچی به بررسی کامل این فونت پرداخته و در پایان لینک دانلود فونت امکان را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دانلود فونت امکان رایگان

معرفی و بررسی فونت امکان (Emkan)

فونت امکان فونتی نمایشی و مناسب تبلیغات است. از این فونت می‌توانید در مطبوعات، طراحی‌های تبلیغاتی و هرگونه محتوای بصری که در آن نیاز به فونتی هندسی مناسب برای بهتر دیده شدن عناوین نیاز دارید استفاده کنید. این فونت در ۴ وزن مختلف و در ۳ سبک استایل طراحی شده است.

وزن و استایل فونت مدام

وزن‌های فونت مدام شامل نسخه‌های معمولی (Thin)، معمولی (Regular)، بولد (Bold) و سیاه (Black) هستند. در تمامی این وزن‌ها، حروف دارای پهنای یکسان بوده و شکستگی و انحنای حروف نیز با شدت بالایی در نظر گرفته شده که همین امر به بهتر دیده شدن این فونت کمک می‌کند.

استایل فونت امکان

اما جدایی از وزن، این فونت دارای ۳ استایل مختلف است که می‌توانید متناسب با نوع استفاده‌ای که از آن دارید از آنها بهره ببرید. این استایل‌ها شامل استایل گرد (Rounded)، فونت تزئینی بر اساس نازک‌‌‌ترین وزن و یک فونت درون خط (Inline) بر اساس حالت گرد هستند که در تصویر فوق هر سه سبک را مشاهده می‌کنید.

استایل گرد (Rounded) فونت امکان دارای ۳ وزن معمولی، بولد و سیاه است. استایل اینلاین (Inline) فونت امکان دارای ۱ وزن و در نهایت استایل تزئینی (Decorative) فونت امکان دارای ۱ وزن باریک است.

مزایا و ویژگی فونت مدام

فونت مدام جدای از اینکه در مجموع دارای ۹ سبک نوشتاری بر اساس وزن و استایل است، دارای ویژگی‌های خاصی هم هست.

جایگزینی حروف در فونت امکان

اولین مشخصه این فونت که خودنمایی می‌کند، پشتیبانی از حروف جایگزین است. می‌توانید حروفی مثل «ک، گ، ش، پ، ی، ر، ن، ث، م، ص، ض» را در همه وزن‌ها و استایل‌ها به کمک کلیدهای ترکیبی SHIFT + J با استفاده از حروف جایگزین تایپ کنید که در تصویر بالا نمونه‌ای از آن را می‌بینید.

لازم به یادآوری است که این حروف جایگزین محدود به استایل گرد نبوده و در دو استایل دیگر، یعنی اینلاین و خطی به‌همین ترتیب امکان استفاده از حروف جایگزین را دارند.

دانلود رایگان فونت امکان

وجود سبک استایل محتلف در این فونت مزیت دیگری است که باعث می‌شود بتوان از این فونت به صورت ترکیبی در هر سه سبک متنوع خروجی مناسب و هماهنگی را در عین اینکه استایل متفاوتی دارد به‌دست آورد.

برای مثال مشابه تصویر بالا می‌توانید از استایل گرد این فونت با وزن‌های سیاه یا بولد، برای عناوین استفاده کرده و در مقابل از استایل خطی که ساختاری نازک دارد در متن بلند خود استفاده کنید.

این فونت در فرمت‌های OTF، WOFF و WOFF2 در دسترس است که می‌توانید بر روی انواع نرم‌افزار در سیستم عامل‌های مختلف و همچنین وب فونت با فرمت‌های فشرده و کم‌حجم WOFF از آن استفاده کنید.

ویژگی‌های کلی این فونت عبارتند از:

  • فونت مناسب عنوان، تزئینی، فانتزی و مناسب تبلیغات که دارای ساختار هندسی و استخوان درشت است.
  • پشتیبانی کامل از زبان فارسی.
  • دارای ۴ وزن مختلف و ۳ استایل متنوع گرد، خط نازک و تزئینی که هماهنگی بهتری به متون تبلیغاتی در عنوان و متن خواهد داد.
  • دارای سه فرمت OTF، WOFF و WOFF2 که برای انواع نرم‌افزار و وب ققابل استفاده است.
  • امکان استفاده از حروف جایگزین برای حروف مختلف.

استفاده از فونت Emkan برای وب سایت نیز فراهم است و توصیه می‌شود اگر دارای سایتی محتوایی هستید از این فونت در تیترها، عناوین مطالب و تگ‌هایی همچون H یا نقل‌قول‌ها از آن استفاده کنید. ساختار فانتزی این فونت شکل زیبایی به متن شما در این بخش‌ها خواهد داد و به کاربر کمک می‌کند که تمرکز بیشتری روی بخش‌های مهم محتوا داشته باشد.

خصوصا در متن‌های بلند و طولانی که بسیاری از کاربران شاید حوصله خواندن محتوای کامل را نداشته باشند و صرفا به دنبال بخشی از محتوا در صفحه وب هستند که به آن نیاز دارند. استفاده ترکیبی این فونت در کنار یک فونت متن مناسب در یافتن بخش‌های مهم محتوا و تاکید روی پاراگراف‌های خاص با این فونت کاربردی است.

دانلود فونت امکان رایگان

دانلود فونت امکان با تخفیف 20 درصد

جدیدترین فونت امکان نسخه ۱.۰ است که در آذر ۱۴۰۱ منتشر شده است. این فونت را می‌توانید در بسته‌های مختلفی که دارای سبک و وزن متنوع هستند با کلیک روی دکمه زیر در هر سه فرمت استاندارد otf، woff و woff2 دریافت کنید. برای دانلود رایگان فونت امکان کافی است روی دکمه زیر کلیک کرده و از سایت مرجع آن را دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت امکان رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت امکان به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت امکان هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 4.9 / 5. تعداد آرا: 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *