تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت ارژن خطی (Arzhan)

هاست و دامنه فراسو

فونت ارژن (به انگلیسی: Arzhan) یک فونت با ساختار هندسی و طراحی شده به صورت اینلاین (خطی) است که مناسب عناوین بوده یا اینکه می‌توانید از این قلم برای کارهای گرافیکی یا تبلیغاتی استفاده کنید. در این قلم زوایای قائم در برخی حروف فاقد منحنی بوده و در مقابل برخی حروف دیگر دارای انحنای دو برابری هستند.

این فونت توسط مصطفی اوجی در سبک اینلاین درون خطی طراحی شده است که برای عنوان‌های تبلیغاتی متوسط تا بزرگ، نتیجه مناسبی را در خروجی کار به شما خواهد داد. درون مایه قلم برگرفته از خط کوفی معقلی با هویت ایرانی است. امین عابدی نیز توسعه این قلم را در قالب نرم‌افزاری فراهم نموده است.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل قلم ارژن خواهیم پرداخت؛ قلمی که می‌توانید از آن برای انواع محتواهایی که جنیه تزئینی داشته یا نیاز به فونتی با ساختار درون خطی دارید استفاده کنید.

دانلود رایگان فونت ارژن وزن Regular و فرمت TTF

بررسی و دانلود فونت ارژن (Arzhan)

فونت ارژن نیز یکی دیگر از خطوط طراحی شده با ساختار خطی اینلاین (درون خطی) است که پیش از این نمونه‌های دیگر این نوع طراحی قلم را در صفحه دانلود فونت ابتکار، فونت همتا، فونت سپید و… معرفی کرده‌ایم که یا تماما چنین سبکی دارند یا اینکه برخی وزن‌ها طراحی اینلاین دارد.

سبک طراحی و وزن فونت ارژن

فونت ارژن در ساختار خطی خود دارای ظاهری نسبتا فشرده است. برخی حروف همچون «ـع، ـغ» در انتهای کلمات ارتفاع فشرده‌ای در مقایسه با سایر حروف دارند و در مثابل برخی حروف دیگر مانند «ن، ـی» در مقایسه با آنها فشردگی کمتری را دارند.

دانلود رایگان فونت ارژن

در برخی خطوط برای حروف قائم شاهد یک برش مورب هستیم در حالی که برخی حروف دیگر برش با خط افقی کاملا را دارند. برای نمونه حرف «ن» در این قلم در بخش انتهایی دارای برش مورب بوده و نسبت به خط کرسی در ارتفاع بالاتری قرار دارد. در حالی که انتهای این حرف که قلم به پایان حرف می‌رسد، هم ارتفاع کمتر شده و هم اینکه برش اینلاین کاملا افقی و مستقیم است.

این قلم فقط از یک وزن معمولی Regular پشتیبانی می‌کند و فرمت فایل TTF هم برای آن در نظر گرفته شده که می‌توانید در انواع نرم‌افزار گرافیکی همچون فتوشاپ، ایلاستریتور، اینشات یا برنامه ویرایشگر متن مانند ورد از آن استفاده کنید.

پشتیبانی از زبان فارسی و عربی

فونت ارژن صرفا از دو زبان فارسی و عربی پشتیبانی می‌کند و خبری از پشتیبانی این قلم برای زبان‌های لاتین و انگلیسی وجود ندارد. اما به این معنی نیست که قلم ساختار حروف و اعداد انگلیسی را نداشته باشد. بلکه برای این زبان از فونت معمولی بهره می‌برد که صد البته طراحی اینلاین ندارد.

رسم خط هر دو زبان پشتیبانی شده یکسان بوده و همین مسئله کار را ساده‌تر کرده است تا پشتیبانی از تمامی حروف بر اساس معیار و استاندارد همان زبان باشد. به عنوان مثال در زبان عربی که حروف «ك، ي، ة، ؤ، ئ» متفاوت از نظر حروف فارسی هستند، در این قلم به شکل‌های مختلف این زبان قابل استفاده است.

فونت فارسی ارژن اینلاین

کلیه اعراب برای هر دو زبان نیز علاوه بر اینکه دارای ساختار خطی اینلاین هستند، اعرابی همچون «همزه، سکون و ضمه» چون دارای شکل گرد هستند، به منظور هماهنگی با سایر حروف یک برش خطی اینلاین نیز به خود گرفته‌اند. اما در مقابل برای نقاط چنین ساختاری در نظر گرفته نشده و صرفا نقاط به صورت تو خالی طراحی شده‌اند.

پشتیبانی از اعداد نیز مشابه حروف استاندارد است. در زبان عربی که اعداد «٤٥٦» در مقایسه با اعداد «۴۵۶» ظاهری متفاوت دارند مانند نمونه تصویر زیر رعایت شده است که برای اعداد «۱ تا ۴» که دارای خط قائم هستند، به منظور زیبا سازی، یک زاویه جزئی در کرسی بالایی شروع نوشتن قلم درنظر گرفته شده است.

اعداد فارسی و عربی در فونت ارژن

به طور کلی وقتی صفحه کلید شما روی زبان عربی یا فارسی قرار داشته باشد، این قلم بر اساس استاندارد همان زبان حروف را تایپ خواهد نمود و اختلالی از این جهت بین دو زبان با رسم خط یکسان وجود ندارد.

مناسب تبلیغات و کارهای گرافیکی تزئینی

از فونت ارژن می‌توانید بیشتر در کارهای تبلیغاتی، گرافیکی یا شعارهای تبلیغاتی در قالب متن‌های کوتاه استفاده کنید. استفاده از این قلم برای متن طولانی چندان مناسب نیست و به همین جهت است که پشتیبانی از فرمت‌هاس استاندارد WOFF و WOFF2 که برای وب فونت هستند را ندارد.

نمونه فونت ارژن برای تبلیغات

در اینجا دو نمونه از کاربردهای این قلم را مشاهده می‌کنید که می‌توان در هر حوزه‌ای برای معرفی یک واحد تجاری، تبلیغات یا حتی طراحی بنرها و پوسترهایی که جدای از ساختار تبلیغاتی، جنبه تزئینی یا فرهنگی و هنری داشته باشند استفاده کرد.

فونت ارژن متن

همچنین در این فونت به کمک تنظیمات Open Type یا تایپ خطی که امکان کشیده‌تر کردن کلمات را با تایپ کاراکترهای خاص خواهد داد، می‌توانید این ساختار خطی را بدون اینکه از بین برود در ساسر حروف داشته باشید. مثلا در تصویر بالا، کلماتی مثل «گلعذاری، گلستان و جهان» به ترتیب در حروف «ـعـ، سـ و ـهـ» دارای این ویژگی هستند.

دانلود فونت ارژن اینلاین با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت ارژن ورژن ۱.۰ است که در آذر ۱۴۰۱ منتشر شده است. از این قلم می‌توانید برای طراحی انواع کارهای گرافیکی که جنبه تزئینی دارند یا کارهای تبلیغاتی استفاده کنید.

با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت ارژن دسترسی داشته و این قلم را با فرمت TTF مناسب برای استفاده در انواع نرم افزار گرافیکی و ویرایشگر متن همچون فتوشاپ، ورد، اینشات، ایلوستریتور و… با وزن معمولی Regular دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت ارژن رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت ارژن به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت Arzhan هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *