تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت تیتر گرافیتی استنسیل (Titr-Stancil)

هاست و دامنه فراسو

فونت تیتر گرافیتی استنسیل (به انگلیسی: Titr-Stancil) همانطور که از نامش مشخص است یک قلم در سبک استنسیل است که تمامی حروف در آن با خطوط مختلف در زوایای گوناگون برش خورده‌اند. چنین برش‌هایی با الهام از طرح‌های شعارنویسی صورت گرفته است که به منظور حفظ چشمی و منحنی‌های حروف ساخته میشد تا هنگام اسپری کردن ظاهر حروف به هم نریزد.

این فونت توسط مسلم ابراهیمی طراحی شده است که جزو اولین فونت فارسی در سبک استنسیل است. از این نوع قلم می‌توان در فضاهای تبلیغاتی، به‌ویژه کسب و کارهای کوچک و محلی که عموما درر سطح شهر به معرفی خود می‌پردازند استفاده کرد. بیلبوردها، بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات دیوارنویسی جزو رایج‌ترین کاربردهای استفاده از این قلم است.

در ادامه این نوشته از سایت دانلود فونت فونتچی؛ به نقد و بررسی فونت تیتر گرافیتی استنسیل خواهیم پرداخت. فونتی که با دارا بودن ۳ سبک مختلف امکان نوشتن حروف استنسیل فارسی را در ۳ حالت قدیمی، میانه و دارای افکت شرره و اسپری در اختیار شما قرار خواهد داد.

بررسی و دانلود فونت تیتر گرافیتی استنسیل (Titr-Stancil)

فونت تیتر گرافیتی استنسیل جزو اولین فونت‌های طراحی شده به این سبک برای زبان فارسی است که پیش از این فونت استنسیل ۸۹۸ را در همین سبک معرفی کرده‌ایم. تیتر گرافیتی فونتی است که می‌تواند برای تبلیغات، خصوصا تبلیغات محیطی مورد استفاده قرار گیرد.

نوشته های مشابه

این سبک از طراحی حروف و قلم الهام گرفته شده از شعارنویسی دیواری هستند که در دهه ۵۰ به دلیل تغییرات سیاسی که در کشور رخ داد، در قالب دیوارنوشته و شعارنویسی بسیار مورد استفاده قرار گرفتند. در سال‌های اخیر نیز با همین رویکرد مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

سبک طراحی و وزن فونت تیتر گرافیتی استنسیل

این قلم از سه سبک مختلف پشتیبانی می‌کند که عبارتند از:

  • تیتر استنسیل (Titr Stancil): این سبک ساده‌ترین حالت این قلم است که در واقع بریدیگی‌ها، پل‌ها و انفصال‌های استنسیل به حروف اضافه شده است و دارای کم‌ترین میزان نویز است.
  • تیتر استنسیل چکه‌ای (Titr Stancil drips): در این سبک که با نام سبک Drips یا در فارسی چکه‌ای شناخته می‌شود، شدیدترین نوع افکت از نظر استنسیل اعمال شده که علاوه بر آن دارای افکت شرره‌ای و اسپری رنگ است.
  • تیتر استنسیل کهنه (Titr Stancil old): این سبک نیز نسخه قدیمی استنسیل برای فونت تیتر است که فاقد شرره بوده و از آنجایی که استنسیل‌ها به‌صورت کاملا دستی بازسازی شده‌اند، دارای شکل و استایل واقعی‌تری است که حالتی را از شابلون‌های قدیمی به نمایش می‌گذارد.

تمامی سبک‌های فوق در فونت تیتر گرافیتی استنسیل در قالب فایل با فرمت TTF ایجاد شده است که با دانلود هر سه سبک می‌توانید در نرم‌افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ و اینشات در سیستم عامل‌های مختلف از این قلم استفاده کنید.

پشتیبانی کامل از زبان فارسی

فونت تیتر گرافیتی استنسیل از زبان فارسی پشتیبانی کاملی داشته و تمامی حروف در هم‌نشینی مناسبی با اعراب هستند که در هر سه سبک می‌توانید با ظاهری مناسب حروف را تایپ کنید.

با توجه به رسم خط سایر زبان‌های عربی، کردی، پشتو و اردو نیز می‌توانید از این قلم استفاده کنید. اما مسئله این است که برخی حروف که دارای ظاهری متفاوت هستند در این زبان‌ها پشتیبانی درستی ندارند.

به عنوان نمونه حروف «ك، ي، ة، ؤ، ئ» در زبان عربی با ساختار فارسی تایپ شده و کاراکترهای «همزه، دونقطه» که در بالا یا پایین این حروف وجود دارد تایپ نخواهد شد. یا در زبان اردو، حروف «ﮧ، ﮩ، ے» به طور کلی فاقد گلیف بوده و تایپ نخواهند شد.

پشتیبانی کامل از اعداد فارسی

اعداد فارسی نیز در این قلم پیاده سازی شده است و در همه سبک‌های می‌توانید این اعداد را با توجه به افکت و ساختار استنسیل که دارد تایپ کنید.

در بخش اعداد نیز برای سایر زبان‌ها همچون عربی نمی‌توانید برای اعدادی مثل «٤٥٦» از نسخه متناسب با این زبان استفاده کنید و الزاما این اعداد به صورت «۴۵۶» فارسی تایپ خواهند شد.

دانلود فونت تیتر گرافیتی استنسیل با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت تیتر گرافیتی استنسیل ورژن ۲.۰ است که در آذر ۱۴۰۱ منتشر شده است. با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت تیتر گرافیتی استنسیل دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را در ۳ سبک با فرمت TTF دریافت کرده و در سیستم عامل و نرم‌افزارهای مختلفی از آن استفاده کنید.

کاربر گرامی؛ فونت تیتر گرافیتی استنسیل رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت تیتر گرافیتی استنسیل به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت Titr-Stancil هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 18

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *