تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت آوینی (Aviny) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت آوینی (Aviny) یک فونت فانتزی دست نویس با ظاهری بسیار روان، پر تحرک و شاد است که در تمامی حروف از شکستگی‌ها، دندانه‌ها و قوس‌هایی بسیار نرم استفاده شده است که این فونت را برای استفاده با هدف یک فونت عنوان، نمایشی یا فونت مناسب برای ابلیغات و استفاده در متون کوتاه به انتخابی مناسب تبدیل کرده است.

طراحی فونت آوینی به‌دست قاسم نجاری صورت گرفته که دارای یک سبک خاص در ساخت فونت‌های دست نویس و فانتزی است که پیش از این فونت جوان را از این طراح مورد بررسی قرار داده‌ایم. قلم آوینی نیز دارای یک حس جوان است که شادابی و نشاط را در متون شما ایجاد خواهد کرد.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت آوینی خواهیم پرداخت که می‌توانید با این فونتی که صرفا دارای یک وزن بوده اما امکانات و قابلیت‌های متعددی در اختیارتان قرار خواهد داد آشنا شوید.

دانلود رایگان فونت آوینی

معرفی و بررسی فونت آوینی (Aviny)

آوینی در گروه فونت مناسب عنوان، دست نویس و مناسب تبلیغات گروه‌بندی شده است که برای استفاده در متون کوتاه، شعارهای تبلیغاتی و به‌طور کلی هر جایی که نیاز به یک فونت دست نویس که ساختار کلی متون ما را تغییر داده و موجب جلب توجه شود کاربرد دارد.

سبک و وزن فونت آوینی

فونت دست نویس آوینی تنها در یک وزن معمولی Regular طراحی شده که همین سبک وزنی دارای پهنای نسبتا زیاد و در عین حال کنتراست بالایی است. در بسته دانلودی فونت آوینی این قلم در فرمت‌های OTF و TTF که مناسب برای استفاده در سیستم عامل و انواع نرم‌افزار هستند قرار گرفته است.

برای استفاده از فونت آوینی در سایت نیز دو فرمت بهینه و با حجم بسیار کمتر WOFF و WOFF2 در نظر گرفته شده که می‌توانید از آن با هدف فونت عنوان یا فونت تیتر در صفحات وب استفاده کنید.

ساختار و شکل دست نویسی که این فونت می‌دهد می‌تواند برای ایجاد ارتباط صمیمی‌تر مورد استفاده قرار گیرد که توصیه می‌شود فقط در متن‌های کوتاه از آن استفاده کنید.

ویژگی و امکانات فونت Aviny

از فونت آوینی می‌توان در محیط‌های مختلف دیجیتال و فضای آفلاین استفاده کرد. ساخت انواع عکس نوشته، طراحی بنرها و اسلایدرها برای سایت‌ها و فروشگاه‌ها، طراحی جلد کتاب در حوزه کودک و نوجوان، برنامه‌های تلویزیونی، ساخت کتاب‌های مصور و استفاده از این فونت در تیترها و عناوین هر چیز دیگری بیشترین کاربردهای این فونت هستند.

پیش از اینکه اقدام به دانلود فونت آوینی کنید بد نیست نگاهی به ساختارها و ویژگی‌هایی هم که در اختیارتان قرار خواهد داد بیندازید.

اعداد و حروف فونت آوینی

پشتیبانی از زبان عربی و انگلیسی

فونت آوینی فارسی جدایی از این زبان از زبان‌های عربی و انگلیسی نیز پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از زبان عربی در این فونت مختص حروف و ترکیباتی که در زبان فارسی یکسان هستند نبوده و شامل اعراب و برخی کاراکترهای دیگر نیز می‌شود که همه گلیف‌ها در هر دو زبان عربی و فارسی تا جای ممکن در حد استانداردهای بین المللی کار شده است.

شاید تنها ایرادی که بتوان در این خصوص به فونت آوینی گرفت، عدم اختصاص گلیف‌های اعداد «٤٥٦» برای این زبان باشد که به شکل متفاوتی نسبت به زبان فارسی نوشته می‌شوند. انتظار هم می‌رود که با ارتقا این فونت به نسخه بالاتر این مورد برطرف گردد.

در خصوص زبان انگلیسی هم می‌توان گفت که آوینی از فونت دیگری وام گرفته نشده و طراحی تمامی حروف لاتین بر اساس همان سبک دست‌نویس و فانتزی که برای زبان فارسی صورت گرفته، در زبان انگلیسی نیز پیاده سازی شده است.

دارای حروف و ترکیبات جایگزین

یکی از ویژگی‌های مهم فونت آوینی که در کمتر فونت دست نویس شاید بتوان آن را یافت، پشتیبانی از ترکیبات جایگزین یا همان حروف Alternative باشد. آوینی دارای بیش از ۸۰۰ گلیف ترکیبی مختلف است که گاها روی حروف تکی و در موارد دیگر روی حروف دو و سه‌تایی که در ابتدا، انتها یا میانه کلمات مورد استفاده قرار می‌گیرند امکان تایپ نوشته را به شکل و ظاهر متفاوتی به شما خواهد داد.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت آوینی

به عنوان نمونه در همان تصویر بالا مشاهده می‌کنید که عبارت «فونت آوینی» در ۸ سبک خاص نوشته شده است که در این نمونه فقط ترکیب «ـی» با ظاهری متفاوت تایپ گردیده است. حال همین ترکیب در کنار سایر حروف مانند «ب، پ، ت، ث، س، ش» و دیگر ترکیبات ظاهر متفاوتی در اختیارتان قرار خواهد داد که شامل بیش از ۸۰۰ گلیف می‌شود.

فونت نقطه گرد آوینی

سبک نقطه گذاری چسبان در حروف

در فونت آوینی با سبک فونت نقطه گرد مواجه هستیم و خبری از نقاط مربعی وجود ندارد. این فونت برای نقاط تکی به شکل کاملا گرد و ساختاری ساده است که در همه حروف یکسان هستند.

اما برای نقاط دوتایی و سه تایی نقاط از حالت گردی خارج شده و دارای ساختاری کشیده و خطی هستند تا ظاهر دست نویس فونت را حفظ کنند. نقاط دوتایی هرچه به سمت انتها پیش می‌روند کشیده‌تر می‌شوند که این نوع نقطه‌گذاری بر اساس رسم خط با ماژیک است.

نقاط سه تایی نیز به همین ترتیب دارای ظاهری گرد و به هم چسبیده منحنی شکل هستند که در همه حروف بخش ابتدایی لاغرتر و هر چه به سمت انتها پیش می‌رویم انتهای نقاط کمی چاق‌تر شده و در پایان مقداری از چاقی آن کاسته می‌شود که در تصویر نمونه آن را می‌بینید.

استفاده و نصب فونت آوینی در سایت

استفاده از فونت آوینی صرفا محدود به فضای کتاب، حوزه کودک و نوجوان، چاپ و بسته‌بندی و از این دست موارد نبوده و در فضای دیجیتال؛ خصوصا صفحات وب می‌توان از آوینی برای فونت عنوان و متن‌های کوتاه یا تیتر استفاده کرد.

طراح فونت برای این منظور امکان استفاده از دو فرمت woff و woff2 را برای صفحات وب درنظر گرفته که حجمی به نسبت کمتر نسبت به سایر فرمت‌ها دارند. می‌توانید با نصب فونت آوینی بر روی سایت خود از این فونت در بخش‌هایی همچون عناوین مطالب، تگ‌های H یا همان تیترها، نقل قول‌ها یا در هر بخشی که نیاز دارید توجه کاربر را بیشتر به آنجا معطوف کنید استفاده نمایید.

اما این فونت در حالت کلی برای متن‌های بسیار طولانی مناسب نبوده و توصیه نمی‌شود که از آن با این هدف استفاده کنید. می‌توانید این فونت را با یک فونت متن مناسب ترکیب کرده و نتیجه مناسبی از ترکیب دو فونت بگیرید. اختصاص فونت آوینی به بخش‌های ذکر شده می‌تواند روی رابط کاربری و خوانایی متن در سایت تاثیر مثبتی داشته باشد.

دانلود فونت آوینی عربی و انگلیسی

دانلود فونت آوینی با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت آوینی ورژن ۳.۰ است که در آذر ۱۴۰۱ آپدیت گردیده است. می‌توانید با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت آوینی دسترسی داشته و آن را در فرمت معمولی Regular در چهار فرمت استاندارد otf، ttf، woff و woff2 دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت آوینی رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت آوینی به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت آوینی هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *