۵ درصد تخفیف ویژه خرید همه فونت‌ها

کپی و خرید: fontchi
دانلود فونت

دانلود رایگان فونت ایران درندیس (Iran-Dorandis)

هاست و دامنه فراسو

فونت ایران درندیس (به انگلیسی: Iran-Dorandis) در گروه فونت رایگان و فانتزی است طبقه‌بندی می‌شود که با توجه به نوع طراحی و الهام از طبیعت برای کارهای گرافیکی و تبلیغاتی مناسب است.

سنا میلانی این قلم را با الهام از طبیعت طراحی کرده که دارای ساختار اینلاین و خطی است که نمونه آن را پیش از این در قلم‌هایی نظیر فونت کاموا و فونت ارژن دیده ایم. اما با این تفاوت که انتهای حروف به طره‌هایی از گیاه‌ها تزئین شده است؛ گویی حروف در حال جوانه زدن و رشد کردن هستند.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی فونت رایگان ایران درندیس خواهیم پرداخت؛ فونتی با وزن معمولی که می‌توانید در ابعادی با اندازه بزرگ در کارهای گرافیکی تبلیغاتی از آن استفاده کنید یا اینکه در صنعت چاپ، برای جلد کتب و مجلاتی که در حوزه کودک یا محصولات ارگونومیک هستند از آن بهره ببرید.

بررسی و دانلود فونت ایران درندیس (Iran-Dorandis)

فونت ایران درندیس را می‌توان یک قلم فانتزی عالی برای کارهایی که جنبه تزئینی و گرافیکی دارند در نظر گرفت. این قلم با تلفیقی از چند ساختار مختلف سنس، اینلاین، فانتزی و تزئینی که در خود دارد ارتباطی کاملا صمیمی، نرم و دوستانه را با مخاطب ایجاد می‌کند.

در اندازه‌های بزرگ به دلیل ساختار اینلاین و داشتن طره‌های تزئینی که الهام گرفته از طبیعت است نیز خود را بهتر نشان خواهد داد که همین موضوع آن را به انتخابی عالی برای کارهای تبلیغاتی بدل کرده است.

سبک طراحی و وزن فونت ایران درندیس

تمامی حروف در فونت ایران درندیس با الهام از تزئینات گیاهی ابتدا روی کاغذ و با دست طراحی شده‌اند که نسخه‌ای الهام گرفته شده از قلم ایران معمولی هستند. با ایجاد تغییرات جزئی بر روی این قلم و افزودن طره‌های تزئینی گیاهی و مهم‌تر از آن ایجاد ساختار اینلاین در این قلم، نهایتا ایران درندیس خلق شد.

فونت رایگان ایران درندیس مناسب متن ریز نیست؛ از یک وزن معمولی Regular پشتیبانی می‌کند که در قالب یک فایل با فرمت TTF در دسترس است.

پشتیبانی از زبان فارسی و عربی

فونت ایران درندیس فارسی به لطف رسم خط فارسی برای سایر زبان‌ها نظیر عربی و کردی که مبتنی بر این زبان هستند نیز قابل استفاده است. اما ساختار این قلم در این زبان‌ها طوری نیست که همه حروف را شامل شود. حروفی مثل «ك، ي، ة، ؤ، ئ» که در تصویر زیر هم از آن‌ها استفاده شده، فاقد نسخه عربی بوده و کاراکترهای «دو نقطه، همزه» که در بالا یا پایین حروف در عربی درج می‌شود را شامل نمی‌شود.

تمامی حروف برای این قلم فارسی در نظر گرفته شده است که پشتیبانی کاملی برای زبان فارسی دارد. اما در سایر زبان‌ها صرفا حروف مشترکی که فارسی هستند تایپ خواهد شد و شکل متفاوت حروف برای زبان‌های عربی یا اردو مثل حروف «ﮧ، ﮩ، ے» دارای گلیف اختصاصی نیست.

دارای اعداد فارسی استاندارد

در بخش اعداد نیز این قلم از اعداد استاندارد فارسی پشتیبانی می‌کند. صفحه کلید شما روی هر زبان خاورمیانه‌ای مانند فارسی، عربی، کردی یا اردو که قرار داشته باشد اعداد به صورت زیر تایپ خواهند شد.

مانند حروف عربی برای اعداد هم خبری از گلیف اختصاصی برای اعداد «٤٥٦» نیست و تمامی اعداد برای این زبان‌ها نیز بر اساس اعداد فارسی تایپ می‌شوند.

مناسب تبلیغات و کارهای گرافیکی

فونت ایران درندیس مناسب تبلیغات است و با توجه به ساختار فانتزی که دارد، می‌توانید از این قلم در کارهای گرافیکی که تلفیقی از حوزه سلامت، محصولات گشاورزی، ارگانیک و طبیعی هستند بهترین بهره‌وری را از آن ببرید.

کاربرد دیگر این قلم می‌تواند در حوزه چاپ و تبلیغات باشد. می‌توانید جلد کتب و مجلات را با استفاده از این قلم و با اندازه فونت درشت تایپ کنید که در اندازه‌های بزرگ نیز ظاهری عالی، نرم و صمیمی به کتاب خواهد داد. خصوصا در حوزه کتاب کودک و نوجوان که ارتباط صمیمی بیشتری را فراهم می‌کند.

دانلود رایگان فونت ایران درندیس

جدیدترین نسخه فونت ایران درندیس ورژن ۱.۱ است که در آذر ۱۴۰۱ منتشر شده است. این قلم که دارای طراحی خطی بوده و از تزئین گیاهیی برخوردار است، در اندازه‌های درشت خود را بهتر نمایش می‌دهد که می‌توانید در کارهای گرافیکی که جنبه تبلیغاتی؛ خصوصا در حوزه سلامت و محصولات مرتبط با آن استفاده کنید.

با کلیک روی دکمه بالا به لینک دانلود فونت ایران درندیس دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را که در قالب یک فایل فونت TTF ارائه شده است دریافت کنید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 19

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *