تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

دانلود رایگان فونت ایران مارکر (iranmarker)

هاست و دامنه فراسو

فونت ایران مارکر (به انگلیسی: iranmarker) در گروه فونت‌های رایگان قرار دارد که دارای یک طراحی فانتزی و بر اساس فونت ایران طراحی شده است. این قلم با توجه به سبک طراحی و استایلی که دارد می‌تواند در حوزه کودک، به‌ویژه طراحی جلد کتب و مجلات انتخابی عالی باشد.

ملیحه نوازش پور این قلم را در یک پروژه دانشجویی زیر نظر مسلم ابراهیمی بر اساس فونت ایران طراحی کرده است. با این تفاوت که مامی حروف با استفاده از ماژیک و به صورت دستی ایجاد شده است. سپس طرح نهایی توسط نرم‌افزارهای طراحی فونت ایجاد و توسعه داده شده است.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت ایران مارکر پرداخته و با بررسی مشخصات و امکاناتی همچون پشتیبانی از اعداد فارسی که در این قلم وجود دارد، کاربردهای این قلم را در حوزه‌های مختلفی طراحی و تایپ فارسی مورد بررسی قرار خواهیم داد. در پایان نیز می‌توانید با لینک دانلود رایگان فونت ایران مارکر آن را دریافت کنید.

بررسی و دانلود فونت ایران مارکر (iranmarker)

استفاده از فونت ایران مارکر برای کارهای مطبوعاتی که نیاز به یک فونت صمیمی و دوستانه که حس انسانی داشته باشید مناسب است. این فونت را می‌توان به همین جهت در دسته فونت‌های نسخ مطبوعاتی تقسیم کرد که ساختار هندسی کمتری داشته و زیاد از حد ماشینی به‌نظر نخواهد رسید.

سبک طراحی و وزن فونت ایران مارکر

فونت ایران مارکر در اصالت خود دارای نشانه‌هایی از خط نسخ است که با خطوط دست نویس ترکیب شده است و آن را از فونت ایران، متمایز کرده است. اما به‌طور کلی نمی‌توان آن را قلمی دست نویس درنظر گرفت؛ چرا که فونت‌هایی با ساختار ماژیک معمولا از یک سبک بهره می‌برند.

این قلم دارای یک وزن معمولی Regular است که در فرمت TTF ساخته شده است. می‌توانید از این فونت در انواع نرم‌افزار گرافیکی و ویرایشگر متن نظیر فتوشاپ، اینشات و ورد که پشتیبانی کاملی از زبان فارسی دارد استفاده کنید.

پشتیبانی از زبان فارسی و عربی

فونت ایران مارکر در وحله‌ی اول یک قلم فارسی است که پشتیبانی کاملی را برای این زبان در تمامی بخش‌های حروف، اعراب و اعداد استاندارد دارد. اما با توجه به اینکه زبان‌های مختلف دیگری هم بر پایه رسم خط فارسی نظیر عربی، کردی و ترکی وجود دارد، از این قلم می‌توانید در سایر زبان‌ها نیز استفاده کنید.

کلیه حروف پیاده‌سازی شده در قلم ایران مارکر بر اساس زبان فارسی بوده وتفاوت‌هایی که برخی حروف نظیر «ك، ي، ة، ؤ، ئ» عربی از نظر قرارگیری همزه و دونقطه دارند، پیاده‌سازی شده است. از همین‌جهت برای سایر زبان‌های مبتنی بر تایپ فارسی نیز قابل استفاده است.

اما برای برخی دیگر از زبان‌ها نظیر اردو این قلم پشتیبانی کاملی ندارد. به‌عنوان مثال در زبان اردو که حروف «ﮧ، ﮩ، ے» متفاوت از فارسی هستند، در این قلم فاقد گلیف هستند. اما سایر حروف که مشترک با فارسی باشند قابل تایپ است.

از نظر استفاده اعراب نیز این قلم استاندارد مناسبی داشته و هنگام هم‌نشینی با اعراب همزه، تشدید و سکون به حروف قبلی و بعدی نخواهند چسبید.

پشتیبانی کامل از اعداد استاندارد فارسی

این قلم فقط از اعداد استاندارد فارسی پشتیبانی می‌کند. بنابراین یکی از ضعف‌های آن عدم امکان تایپ اعداد «٤٥٦» در زبان عربی است که ساختار متفاوتی نسبت به اعداد فارسی «۴۵۶» دارند.

بنابراین زمانی که بخواهید از این قلم برای زبان عربی استفاده کنید، در بخش اعداد به مشکل خواهید خورد و استاندارد لازم را دریافت نخواهید کرد. البته اعداد به فارسی تایپ خواهند شد.

ساختاری صمیمی و مناسب مطبوعات

این فونت که ترکیبی از خط نسخ بوده و طراحی دست‌نویس با ماژیک در آن تلفیق شده است، دارای ساختاری نرم، صمیمی و دوستانه است که می‌تواند در مطبوعات و در سایزهای بزرگ خود را به بهترین شکل نشان دهد.

از همین‌رو برای استفاده در متن های کوتاه و عناوین خروجی بهتری را از این فونت دریافت خواهید کرد. خصوصا اینکه وزن فونت با اینکه Regular است، اما حروف نسبتا ضخامت زیادی دارند که برای استفاده در متن طولانی زیاد چاق و سیاه به‌نظر خواهند رسید.

این قلم با چنین ساختاری برای مطبوعات و صنعت چاپ کارکرد عالی دارد. به‌ویژه در حوزه کودک و نوجوان که صمیمی بودن آن موجب ایجاد ارتباطی بهتر می‌شود. می‌توانید برای طراحی جلد کتب و مجلات، طراحی پوستر و کارهای گرافیکی مختلف از این قلم رایگان استفاده کنید.

دانلود رایگان فونت ایران مارکر با فرمت TTF

آخرین نسخه فونت ایران ماکر ورژن ۱.۲ است که در سایت فونت ایران منتشر شده و به صورت رایگان برای دریافت در دسترس است. از این قلم با توجه به امکانات و پشتیبانی که از زبان‌های بر پایه رسم خط فارسی دارد، می‌توانید بهترین استفاده را در طراحی پوستر، جلد کتب و مجلات داشته باشید.

با کلیک روی دکمه بالا به لینک دانلود رایگان فونت ایران مارکر دسترسی داشته و می‌توانید آن را در وزن معمولی Regular با فرمت TTF دریافت کنید که امکان استفاده در انواع نرم‌افزارهای گرافیکی نظیر فتوشاپ و اینشات را در سیستم‌عامل‌های مختلف رومیزی و موبایل دارد.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *