تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت وزین (Vazin) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت وزین (به انگلیسی: Vazin) از سری فونت‌های جدید در زمینه تبلیغات است که در تمامی سبک‌ها دارای یک وزن Black ضخیم است. از این فونت می‌توان در طراحی انواع بنر، بسته بندی محصولات، پست شبکه‌های اجتماعی و به طور کلی هر جایی که نیاز به یک فونت ضخیم و نرم دارید استفاده کرد.

این فونت توسط عباس سید ابراهیمی طراحی شده است که جدا از تبلیغات می‌توان به عنوان فونت تیتر یا فونت عناوین برای متن‌های کوتاه نیز از آن استفاده کرد. توسعه این فونت را نیز شهرزاد اکبری انجام داده که در کارنامه کاری وی چند قلم دیگر مثل فونت صنعت، فونت دانا و فونت داراب وجود دارد.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی کامل فونت وزین خواهیم پرداخت؛ فونتی که ضمن پشتیبانی از یک وزن ضخیم سیاه، در عین حال از ۳ سبک متفاوت پشتیبانی می‌کند که هر یک لهجه به‌خصوص خود را دارند.

دانلود رایگان فونت وزین

بررسی و دانلود فونت وزین (Vazin)

فونت‌های سنگین با فضاهای منفی کم، نوعی فونت قدرتمند و تاثیرگذار؛ به‌ویژه در فضای تبلیغات و چاپ هستند که در فونت وزین تلاش شده با پشتیبانی از چند سبک خاص، احساسات مختلفی به مخاطب منتقل شود.

نوشته های مشابه

با اینکه حروف در این فونت هندسی هستند، ولی فرم هر سه استايل با هم متفاوت است. در واقع ساختار کلی حروف مشابه است اما با تغییراتی که در هر سبک ایجاد شده هرکدام لهجه ای متفاوت دارد.

سبک طراحی فونت وزین

استایل و وزن فونت وزین

فونت وزین دارای یک وزن ثابت Black است که طراحی ضخیمی دارد. در این وزن فونت حروف دارای ضخامت یکسان نبوده و با توجه به اینکه این قلم از سه سبک مختلف پشتیبانی می‌کند، هر یک دارای لهجه خاصی در انتقال پیام به خواننده هستند که عبارتند از:

  • فونت وزین گپ: دارای هندسه‌ای گرد و نرم است که علاقه دارد با مخاطب ارتباطی صمیمی ایجاد کند. از این سبک می‌توانید در طرح‌های تبلیغاتی استفاده کنید.
  • فونت وزین شارپ: دارای هندسه‌ای خشک و رسمی است که می‌توان از آن در مواردی که نیاز به انتقال پیامی به صورت جدی دارید استفاده کنید.
  • فونت وزین سافت: ترکیبی از دو سبک قبلی را دارد که اگر نیاز به یک حالت میانه دارید می‌توانید از این سبک استفاده کنید.

تمامی سبک‌های فونت وزین از ۳ فرمت رایج TTF که مناسب برای استفاده در انواع نرم‌افزارهای گرافیکی همچون فتوشاپ و ویرایشگر متن همچون ورد است پشتیبانی می‌کند. همچنین به منظور امکان استفاده از این قلم در وب و موبایل فونت نیز امکان استفاده از دو فرمت WOFF و WOFF2 را دارید که نسخه‌ای کم حجم‌تر دارند.

فونت وزین سافت با زوایای گردتر و تیزی های کمتر که حروف آن ضخیم تر از فونت های معمولی هستند. این فونت برای برجسته کردن یک واژه در تبلیغات یا تیتر یک مطلب استفاده می شود. وزین سافت با زوایای گرد برای استفاده در عناوین، سرفصل ها و سایر متن هایی که باید به چشم بیایند، مناسب هستند.

پشتیبانی از 5 زبان مختلف

فونت فارسی وزین علاوه بر زبان فارسی از سایر زبان‌هایی که بر پایه همین رسم خط هستند، مثل عربی، کردی و اردو پشتیبانی کاملی دارد. با توجه به یکسان بودن این حروف، این امکان فراهم شده تا با فونتی چند زبانه مواجه باشیم.

کلیه اعراب، کاراکترهای تزئینی، اعداد و برخی حروف هم که در همه این زبان‌های خاورمیانه‌ای دارای شکل متفاوت بوده یا اینکه از چند ترکیب مختلف حروف برخوردار هستند در قلم وزین پیاده سازی شده تا متناسب با زبان صفحه کلید خود از آنها استفاده کرده و طراحی با رابط کاربری مناسب بر اساس هر زبان را پیاده‌سازی کنید.

فونت عربی وزین

زبان انگلیسی هم در این فونت به صورت اختصاصی پیاده سازی شده است که کلیه حروف زبان لاتین بر اساس همان سبک و استایلی که برای حروف فارسی وجود دارد را در اختیار داشته باشید. بنابراین در استفاده از این فونت برای متن‌های چند زبانه لزومی به تغییر قلم نخواهید داشت.

دارای ترکیبات و حروف جایگزین

ویژگی دیگر قلم وزین پشتیبانی از حروف جایگزین است. حروف جایگزین یا بهتر بگوییم ترکیبات جایگزین؛ امکان تایپ کلمات را در برخی از حروف و ترکیبات دوتایی در ابتدا، انتها یا میانه کلمات این امکان را به شما خواهند داد که بتوانید کلمات مختلف را در چند حالت مختلف تایپ کنید.

پشتیبانی یک قلم مناسب تبلیغات و عناوین از حروف جایگزین امری بسیار مهم است؛ چرا که هدف از این نوع فونت‌ها ایجاد جلب توجه است تا مخاطب با دیدن چنین تایپ‌فیس‌هایی بیشتر جذب محتوا شود.

ترکیبات و حروف جایگزین فونت وزین

مشابه چیزی که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، در فونت وزین امکان تایپ حروف و ترکیباتی مثل «ک، گ، ه، ی، سی، شی، ع، ـر» در چند حالت مختلف وجود دارد. البته این ترکیبات محدود به موارد بالا نبوده و شامل حروف دیگری نیز می‌شود که با استفاده از فایل pdf راهنما موجود در بسته دانلود فونت وزین می‌توانید با نحوه استفاده از آنها در نرم‌افزارهای مختلف آشنا شوید.

پشتیبانی از سمبل‌ها و نمادهای تزئینی

فونت‌هایی که از زبان اردو یا کردی پشتیبانی می‌کنند معمولا دارای سمبل‌های خاصی هستند که به منظور تزئین مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دو زبان سرشار از این سمبل‌های تزئینی و اعراب است که در جای‌جای قلم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گلیف تزئینی فونت وزین در زبان کردی اردو و عربی

جدای از این سمبل‌ها، در زبان اردو که برخی حروف مثل «ی» پایانی و «ه» در میانه یا انتهای کلمات که شکل متفاوتی دارند، را می‌توانید با تنظیم صفحه کلید روی این زبان برای سایر زبان‌ها نیز در قالب همان ترکیبات جایگزین در اختیار داشته باشید.

اعداد هک شده فارسی و عربی فونت وزین

اعداد هک شده فارسی و عربی حرفه ای

در این فونت اعداد پشتیبانی کاملی بر اساس هر زبان دارند. به عنوان مثال در زبان عربی که اعداد «٤٥٦» که دارای شکل متفاوت‌تری از نسخه فارسی «۴۵۶» هستند به خوبی رعایت شده است.

جدای از این مشابه آنچه در تصویر برای اعداد صفر تا ۹ مشاهده می‌کنید، عدد ۲ و ۷ نیز امکان تایپ در ۲ شکل متفاوت را دارند.

افزون بر همه این‌ها، در بسته دانلود فونت وزین فایل فونت مخصوص پشتیبانی از اعداد هک شده فارسی در پوشه جداگانه وجود دارد که به صورت FD مخفف FarsiDigits نامگذاری شده‌اند. در این گروه از فونت، حتی زمانی که صفحه کلید شما لاتین باشد، تایپ اعداد فارسی صورت می‌گیرد. یک نسخه از فونت هم فاقد حروف و اعداد انگلیسی تعبیه شده تا اگر از زبان لاتین به طور کلی استفاده‌ای ندارید، به منظور توسعه نرم‌افزاری یا وب کارتان ساده‌تر شود.

استفاده و نصب فونت وزین در سایت

فرمت‌های WOFF و WOFF2 این فونت مناسب برای استفاده در سایت هستند. همانطور که در بالا اشاره شد، این فونت مخصوص تبلیغات، تیتر و عناوین است که می‌تواند روی جلب توجه مخاطب تاثیر مثبت بگذارد.

از همین جهت یکی از کاربردهایی که فونت وزین دارد، استفاده در سایت است که می‌توانید با نصب فونت وزین در سایت در بخش‌هایی مثل اسلایدر، بنرها، تیترها، عنوان مطالب و بلاک‌های نقل قول از این فونت استفاده کنید تا اولا توجه مخاطب را به بخش های مهم جلب کنید و ثانیا کاری کنید که با بهتر دیده شدن این‌چنین بخش‌هایی، مخاطب بین محتواهای طولانی گم نشود.

این فونت را می‌توانید برای همان بخش‌ها و برای متون کوتاه استفاده کرده و در کنار آن از یک فونت متن مناسب استفاده کنید که با ترکیبی از این دو فونت، سایت شما جلوه عالی از نظر تایپوگرافی داشته باشد.

دانلود فونت vazin رایگان

دانلود فونت وزین با تخفیف 20 درصد

جدیدترین نسخه فونت وزین ورژن ۱ است که در مهر ۱۴۰۲ منتشر گردیده است. با کلیک روی دکمه زیر می‌توانید به لینک دانلود فونت وزین دسترسی داشته و آن را در هر سه سبک گپ، سافت و شارپ در هر سه فرمت TTF, WOFF و WOFF2 دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت وزین رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت وزین به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت وزین هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *