تا ۴۴ درصد تخفیف تیرگان فونت ایران

کپی و خرید: tirgan1403
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت ونوو (Veno) جدید

هاست و دامنه فراسو

فونت ونوو (به انگلیسی: Veno) یک فونت جدید و دارای ۱۳ وزن مختلف است که با سبک نسخ امروزی به شیوه معاصر طراجی شده و با توجه به تنوع بالایی که از نظر وزنی و امکانات خاص دارد برای استفاده در عناوین و تبلیغات مناسب است.

این قلم توسط امیر مصباحی طراحی شده است که پیش از این چندین فونت مختلف از وی را مورد بررسی قرار داده‌ایم. از این فونت می‌توانید جدای از بحث عناوین، در محیط وب و دیجیتال به منظور فونت سایت و همچنین فونت مطبوعات چه برای نشریه‌های آنلاین و چه فضای چاپی روزنامه و مجلات استفاده کنید که نگاه مخاطب را با توجه به ساختار طراحی و وزنی به خود جذب خواهد کرد.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی فونت ونوو خواهیم پرداخت؛ قلمی خانواده‌دار که ۱۳ وزن مختلف نازک تا سنگین را در خود داشته و جلوه ویژه متفاوتی را از خط نسخ به نمایش می‌گذارد.

بررسی و دانلود فونت ونوو (Veno)

ونوو قلمی با وزن متنوع و صد البته سیاه است که مشابه با برخی فونت‌های خاص فارسی، عاملی که بین ضخامت حروف نسبت به ساختار فرم‌ها ایجاد شده، به آن ساختاری جذاب و در عین‌حال مدرن بخشیده است.

نوشته های مشابه

در ابتدا، هدف اصلی از طراحی فونت ونوو، تولید یک تایپ‌فیس تنوع‌بخش در یک وزن سنگین بود. اما در طول فرآیند طراحی، با در نظر گرفتن قابلیت‌های فرمی، به یک خانواده مدرن گسترش یافت تا بتواند نیازهای مختلف را برآورده کند.

امیر مصباحی؛ طراح فونت ونوو.

وزن‌های ضخیم و سنگین این فونت کنتراست ضخامت بیشتری دارند که در بخش‌هایی همچون تیترها، عناوین و نقل‌قول‌ها در طراحی صفحات وب زندگی می‌بخشند و بافتی متفاوت و برجسته را به‌وجود می‌آورد.

سبک طراحی و وزن فونت ونوو

فونت ونوو در ۱۳ وزن مختلف به سبک نسخ امروزی و معاصر طراحی شده است. با سبک طراحی وزنی و چینشی که برای دندانه‌ها، منحنی، چشمی‌ها و خطوط برای حروف مختلف در نظر گرفته شده، کنتراست ضخامتی متفاوتی را با یک سبک ویژه و خاص در اختیار قرار می‌دهد که جلوه‌ای عالی در متن‌های کوتاه، خصوصا با اندازه فونت بزرگ و در وزن‌های سنگین دارد.

این قلم در ۳ فرمت TTF, WOFF و WOFF2 در دسترس است که بدون نیاز به تبدیل فرمت فونت می‌توانید در محیط‌های مختلف سیستم عامل، نرم‌افزار موبایل و دسکتاپ یا محیط وب و اپلیکیشن موبایل از این قلم استفاده کنید.

پشتیبانی از 4 زبان متنوع

فونت ونوو علاوه بر اینکه تمامی حروف و گلیف‌های فارسی را در خود دارد، از زبان‌های دیگری که مبتنی بر رسم خط فارسی هستند نیز پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی این فونت در زبان‌های خاورمیانه‌ای طوری است که در هر زبان، تفاوت طراحی حروف بر اساس استاندارد یونیکد است.

به عنوان مثال در زبان عربی که حروفی مثل «ك، ي، ة، ؤ، ئ» دارای شکل متفاوتی از نظر فارسی بوده و همراه با کاراکترهای همزه یا دو نقطه هستند هریک گلیف خاص خود را دارند.

از نظر اعراب گذاری این زبان نیز همین مسئله رعایت شده و اعراب در هم‌نشینی درستی بر روی حروف قرار دارند که موجب به هم چسبیدن یا به هم ریختگی متن نمی‌گردد.

زبان دیگری که این فونت به صورت ویژه روی آن متمرکز شده است، کوردی است. با توجه به اینکه در این زبان از کاراکترهای تزئینی بسیاری استفاده می‌شود و مشابه زبان عربی دارای حروفی است که از نظر این نوع نشانه‌گذاری دارای گلیف خاصی هستند، امکان استفاده حرفه‌ای از این قلم را برای زبان کردی نیز در اختیار دارید.

این فونت از زبا انگلیسی نیز پشتیبانی کرده و حروف در این زبان نیز به شکلی که قلم با ساختار نسخ نمایان شود دارای طراحی اختصاصی هستند.

دارای اعداد عربی و فارسی حرفه ای هک شده

ویژگی دیگر فونت ونوو پشتیبانی حرفه‌ای از اعداد است که در اینجا هم هر زبان دارای گلیف اختصاصی خود خواهد بود. حروفی که در هر سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی شکل متفاوتی داشته یا بین دو زبان فارسی و عربی مشترک هستند دارای گلیف خاص خود بر مبنای زبان صفحه کلید هستند.

به عنوان نمونه اعداد «٤٥٦» در زبان عربی که دارای ظاهری متفاوت نسبت به اعداد فارسی «۴۵۶» هستند طراحی شده‌اند.

در بسته دانلود فونت ونوو یک پوشه نیز مخصوص اعداد فارسی قرار گرفته شده است. این گروه از فونت‌ها که به صورت اختصار با پسوند FD نامگذاری شده‌اند، در آنها کلیه اعداد انگلیسی به جای اینکه دارای گلیف زبان انگلیسی برای نمایش اعداد باشند، دارای گلیف اعداد فارسی هستند. در نتیجه زبان صفحه کلید روی هر زبان غیرفارسی هم که باشد، در هر حالتی اعداد فارسی تایپ خواهند شد.

اعداد در زبان انگلیسی نیز متناسب با سبک نسخ فارسی طراحی شده است. همچنین درون بسته دانلود فونت Veno یک پوشه مخصوص هم چه از نظر اعداد و چه حروف فاقد گلیف‌های لاتین در نظر گرفته شده است. اگر از این گروه فایل فونت‌ها استفاده کنید، فاقد حروف و اعداد انگلیسی است که مناسب برای توسعه نرم‌افزاری خواهد بود.

پشتیبانی از ترکیبات و حروف جایگزین فونت ونوو

فونت ونو از نظر پشتیبانی حروف آلترنیتیو یا همان حروف جایگزین دارای ساختاری پیشرفته است. در این قلم خانواده‌دار تمامی وزن‌های قلم که شامل نسخه نازک تا سنگین می‌شود، بسیاری از حروف فارسی نظیر «ی، ن، م، ک، گ، ه» دارای چند حالت مختلف هستند که به زیبا سازی کلمات کمک می‌کند.

از طرفی دیگر برخی ترکیبات پر استفاده مانند «ـی، ـم، سی، شی، صی، ضی، ـن» نیز دارای چند حالت مختلف هستند که امکان تایپ متفاوت کلمات را می‌دهد.

این میزان تنوع از نظر حروف جایگزین در یک فونت که مختص کارهای گرافیکی و تبلیغاتی است، یک موضوع مهم است. چرا که کمک می‌کند با تایپ متفاوت بسیاری از کلمات کلیدی که تاثیر روانی خوبی روی نگاه مخاطب دارد، اثرپذیری بهتری چه از نظر تبلیغاتی و چه آگاهی از برند داشته باشد.

مناسب برای تبلیغات و استفاده در عناوین

بهترین کاربردی که فونت ونوو دارد برای حوزه تبلیغات است. از این قلم می‌توانید برای طراحی انواع پوستر، بنر تبلیغاتی و اسلایدرهایی که در رسانه‌های دیجیتال و فضای وب مورد استفاده قرار می‌گیرد بهره ببرید.

امروزه در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و تلگرام، استوری یکی از محبوب‌ترین ساختارهای محتوایی است که با توجه به محدودیت ۲۴ و ۴۸ ساعته از نظر نمایشی، برای ارائه تخفیف و پیشنهادات تخفیف‌دار بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به همین جهت امکاناتی که در این نوشته برای فونت ونوو حرفه‌ای ذکر کردیم، می‌تواند در اثر پذیری تبلیغات به شما کمک کند. از جمله مهم‌ترین این ویژگی‌ها قابلیت استفاده از حروف جایگزین و همچنین وزن بالا است که روی نمایشی‌تر کردن فونت تاثیر عالی دارد.

استفاده و نصب فونت ونوو در سایت و اپلیکیشن

فرمت‌های woff و woff2 فونت ونوو برای استفاده در فضای وب مناسب هستند که هم حجم کمتری دارند و هم اینکه از نظر رندرینگ توسط مرورگرهای به‌روز ساختاری سریع و استاندارد را دارا می‌باشند.

می‌توانید با نصب فونت ونوو در سایت خود از وزن‌های سنگین و ضخیم در بخش‌هایی همچون اسلایدر و بنردهای تبلیغاتی، عناوین مطالب و صفحات، تیترها، کادرهای رنگی با هدف انتقال چکیده یا نتیجه محتوا، نقل قول و دیگر بخش‌ها استفاده کنید که هم به خوانایی صفحه کمک می‌کند و هم رابط کاربری سایت را بهبود می‌بخشد.

از وزن‌های معمولی نیز می‌توانید به عنوان فونت سایت استفاده کنید که خوانایی مناسبی چه در متن‌های بلند و چه کوتاه داشته و مخاطب از خواندن متون خسته نخواهد شد.

یا اینکه می‌توانید این قلم را با سایر قلم‌ها نظیر فونت وزیرمتن یا فونت استعداد که هردو جزو قلم‌های محبوب رایگان هستند به صورت ترکیبی استفاده کنید که جلوه خاصی به سایت شما خواهند داد.

در مبحث اپلیکیشن نیز این فونت قوی ظاهر شده و می‌تواند به عنوان یک قلم رابط کاربری اپلیکیشن شما را به شکل کلی دگرگون نماید. خصوصا برای اپلیکیشن‌هایی که دارای طراحی خاص هستند.

دانلود فونت ونو با تخفیف

جدیدترین نسخه فونت ونوو ورژن ۱.۰ است که در دی ماه ۱۴۰۲ در ۱۳ وزن مختلف منتشر شده است که می‌توانید آن را در سه بسته اقتصادی، نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای دانلود نمایید. هر یک از این بسته‌ها دارای تعدادی وزن مشخص هستند که بسته حرفه‌ای تمامی ۱۳ وزن را دارد.

در تمامی بسته‌ها فونت مخصوص اعداد فارسی هک شده همراه با فونت فاقد حروف و اعداد لاتین برای هر وزن ارائه شده است. با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت ونوو دسترسی داشته و می‌توانید این قلم را در سه فرمت TTF, WOFF و WOFF2 دریافت کنید.

کاربر گرامی؛ فونت ونوو رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت ونوو به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت Veno هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *