۵ درصد تخفیف ویژه خرید همه فونت‌ها

کپی و خرید: fontchi
دانلود فونت

معرفی و دانلود فونت قرنطینه (Quarantine) وریبل

هاست و دامنه فراسو

فونت قرنطینه (به انگلیسی: Quarantine) از دیگر فونت‌های فارسی مناسب برای عناوین و تبلیغات است که از ۹ وزن مختلف در قالب ۴ سبک مختلف پشتیبانی می‌کند. این فونت خاص که ساختاری کاملا هندسی دارد، به سبک خط قدیمی نسخ طراحی شده است که ظاهر زیبایی به عناوین، خصوصا در سایزها و وزن‌های بزرگ خواهد داد.

این فونت توسط محمدرضا چیت ساز در سال ۱۴۰۰ و در زمان همه‌گیری بیماری کرونا شکل گرفت که پس از نزدیک به دو سال کار بر روی این فونت در نهایت در تابستان ۱۴۰۲ به شکل امروزی خود در آمد. این فونت در سبک خط نسخ نمایشی طراحی شده که برای عناوین و متن‌های کوتاه بهترین خروجی را از خود به نمایش می‌گذارد.

در ادامه این نوشته از سایت فونتچی به نقد و بررسی فونت جدید قرنطینه خواهیم پرداخت؛ فونتی که با وزن‌های ۹ گانه خود و در کنار آن پشتیبانی از نسخه وریبل و هم‌چنین ترکیبات جایگزین که برخی از آنها اختیاری و برخی اجباری هستند، ظاهر خارق‌العاده‌ای به متون فارسی و لاتین شما خواهد داد.

بررسی و دانلود فونت قرنطینه (Quarantine) وریبل

فونت قرنطینه با لحن جسور و شخصیت خاص‌ خود، به آسانی در هر نوع اثر تبلیغاتی خود را به رخ می‌کشد. این قلم تلفیقی از هندسه و خوشنویسی است که خروجی نهایی آن را چیزی معادل نسخ نمایشی می‌بینیم. جزییات دقیق و ظرافت‌های منحصر به فرد فونت قرنطینه به ویژه در سایز‌های بزرگ و تیترها برجسته می‌شود.

سبک طراحی فونت قرنطینه

سبک طراحی و وزن فونت قرنطینه

در طراحی فونت قرنطینه استایل Optical Size در نظر گرفته شده که کمک می‌کند متناسب با سایز نوشته، مقدار کنتراست ضخامت را کنترل کنید.

طراحی خلاقانه و ابداع فرم‌های نوین از ویژگی‌های بارز فونت قرنطینه محسوب می‌شوند. تمرکز بر استفاده از سطح در مقایسه با دور و برجسته‌سازی شکستگی‌ها در برابر منحنی‌ها و همچنین رفتار پویا در تغییر ضخامت حروف، هیجان و جاذبه‌ای خاص به این فونت بخشیده است.

در فونت Quarantine چهار سبک در نظر گرفته شده است که ضخامت خطوط باریک را تعیین می‌کند. برای نمایش بهتر خطوط باریک در سایزهای کوچک، توصیه می‌شود که از مقدار کمتر برای optical size استفاده گردد. این سبک‌ها در ۸ وزن مختلف نازک تا سیاه را شامل می‌شود که می‌توانید در متون کوتاه تا بلند از آن استفاده کنید.

این سبک‌های چهارگانه، امکان تغییر کنتراست را به شما می‌دهد که امکان استفاده‌های گسترده ای را، از صنعت چاپ گرفته تا فضای مجازی پیش روی شما قرار می‌دهد. این خانواده فونت در ۳ فرمت فایل مختلف TTF, WOFF و WOFF2 در دسترس است.

پشتیبانی از ۳ زبان متنوع

این فونت فارسی از زبان‌های عربی و انگلیسی نیز پشتیبانی کامل دارد. طراحی تمامی حروف و گلیف‌ها در این فونت دارای ساختاری یکپارچه بوده و همان ساختار هندسی را با درون‌مایه نسخ نمایشی از خود به جای گذاشته است. با اینکه بخشی از بخش‌های حروف دارای ضخامت باریک و کمی است، اما در عین حال بخش‌های دیگر وزن ضخیمی را دارند.

در زبان‌های فارسی و عربی که بر پایه رسم خط فارسی هستند، تمامی حروف و گلیف‌های یکسان دارای طراحی یکپارچه هستند. در زبان عربی نیز برخی حروف نظیر «ك، ي، ة، ؤ، ئ» که ساختاری متفاوت نسبت به زبان فارسی دارند، گلیف‌های خاص خود را دارند.

در تمامی حروف فارسی و عربی کلیه اعراب و کاراکترهایی نظیر «سکون، تشدید، تنوین‌ها» در هم‌نشینی درستی با هم قرار می‌گیرند. اینطور نیست که به حروف قبلی یا بعدی خود بچسبند.

این فونت از زبان لاتین انگلیسی نیز با همان سبک فارسی پشتیبانی می‌کند. در تمامی وزن‌ها و سبک‌های ۸ گانه این قلم، حروف لاتین به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا با حروف فارسی همخوانی داشته باشند. اندازه‌ها، تراکم‌ها و ویژگی‌های طراحی حروف لاتین با حروف فارسی هماهنگ هستند و همنشینی زیبایی را به وجود می‌آورند.

برای متون لاتین نیازی به استفاده از فونت دیگر نخواهید داشت. اما به طور کلی اگر به دنبال فونت مشابه بودید می‌توانید از فونت پیکان یا فونت ونوو که ظاهری نزدیک به این قلم نیز دارد در کارهای خود استفاده کنید.

فونت وریبل قرنطینه با ۲ متغیر

در نسخه وریبل فونت قرنطینه دو متغیر قرار گرفته است. متغیر اول مشابه تمامی فونت‌های متغیر ساختار WEIGHT را تشکیل می‌دهد که به کمک آن می‌توانید وزن فونت را با استفاده از کدهای CSS یا تنظیماتی که در open type برنامه‌های گرافیکی در نظر گرفته شده است تغییر دهید.

متغیر دیگر این فونت Optical Size است که در واقع همان تغییر کنتراست و ضخامت است. به کمک این متغیر می‌توانید در ۴ سطح مختلف کنتراست فونت را در کلیه زوایا و چشمی حروف شخصی سازی کنید. این ویژگی برای مواقعی که از وزن‌های مختلف فونت استفاده کنید کمک می‌کند تا خروجی کارتان از نظر زیبایی بسیار حرفه‌ای‌تر جلوه کند.

فونت متغیر برای استفاده در سایت و هم‌چنین نرم‌افزارهای گرافیکی پیشنهاد می‌شود که به وسیله آن می‌توانید به جای نصب تک‌به‌تک تمامی وزن‌های ۸ گانه این قلم، صرفا با نصب یک فایل فونت به تمامی این وزن‌ها دسترسی داشته باشید. جدایی از اینکه در استفاده از نسخه متغیر برای سایت، ضمن کاهش حجم فایل فونت، درخواست‌های HTTP سرور به منظور افزایش سرعت نیز مزیت محسوب می‌گردد.

پشتیبانی از حروف جایگزین و حروف کشیده

در فونت قرنطینه این امکان را در اختیار دارید که حروف را به صورت کشیده استفاده کنید. کشیدگی‌ها با بازنگری که از فرم‌های کشیده خوشنویسی الهام گرفته شده، در این فونت گنجانده شده است. از این کشیدگی‌ها می‌توانید در حروف و ترکیبات مختلفی برای کنترل طول خطوط و زیبایی متون استفاده کنید.

استفاده از کشیدگی‌ها در فونت قرنطینه کاملا اختیاری است که می‌توانید در ترکیباتی مانند «ـی،ـن، ـس، ـک، ـب» با استفاده از قابلیت swash در نرم افزارهای گرافیکی آنها را فعال کنید. راهنمای استفاده از کشیدگی حروف در فونت قرنطینه درون بسته دانلودی فایل راهنما قرار گرفته شده است.

گلیف «ریال» نیز در این فونت دارای طراحی مشابه تصویر بالا است که در طراحی پوسترهای تبلیغات محصولات یا قیمت‌گذاری ظاهر نمایشی خاصی از خود دارد.

ویژگی دیگر این قلم پشتیبانی از ترکیبات و حروف اختیاری است که علاوه بر کشیدگی، می‌توانید از آنها هم برای زیباسازی متون خود استفاده کنید. ترکیب‌های اختیاری در تایپوگرافی مجموعه‌ای از لیگچرهایی هستند که با الهام از ترکیبات خوشنویسی در فونت‌ها تعبیه شده‌اند و تزئینی‌تر از لیگچرهای استاندارد هستند.

ترکیبات اختیاری مانند «ـین، ـسی، ـکک، ـیر، ـصی، نجـ، حجـ» با استفاده از قابلیت Discretionary Ligatures در تنظیمات open type نرم افزارهای گرافیکی در دسترس است که می‌توانید به کمک فایل راهنمای درون بسته دانلود فونت قرنطینه با کلیه آنها آشنا شوید.

دارای ترکیبات الزامی برای برخی ترکیبات

علاوه بر ترکیبات اختیاری که در این فونت وجود دارد، یک سری ترکیب‌های الزامی که شامل مجموعه‌ای از لیگچرهایی هستند که برای نمایش صحیح و روان خوانی الزامی می‌باشند نیز در اختیار قرار دارد که بیشتر برای زبان عربی و گاها فارسی کاربردی هستند.

به عنوان نمونه همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، ترکیباتی مثل «لا، ـلا » و واژه «الله» از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند. با تایپ کلماتی که شامل چنین ترکیباتی باشند متون شما مانند تصویر بالا خواهد بود.

پشتیبانی حرفه ای از اعداد فارسی و عربی

فونت قرنطینه دارای گلیف‌های استاندارد بین المللی است. صفحه کلید شما روی هر زبانی که قرار داشته باشد اعداد به شکل استاندارد تایپ می‌شوند. مثلا اعداد «٠٤٥٦» در عربی که متفاوت از اعداد فارسی «۰۴۵۶» هستند گلیف اختصاصی خود را دارند.

همچنین در بسته دانلود فونت قرنطینه پوشه مخصوص برای اعداد فارسی هک شده درنظر گرفته شده است که این گروه از فایل فونت فاقد اعداد عربی و لاتین است. زبان صفحه کلید شما چه روی زبان عربی و چه انگلیسی باشد، در هر شرایطی اعداد در این حالت به صورت فارسی تایپ خواهند شد.

علاوه بر نسخه مخصوص اعداد هک شده فارسی، یک پوشه مخصوص نیز برای فونت بدون حروف لاتین در نظر گرفته شده است که مناسب توسعه نرم‌افزاری یا سایت هستند. اگر لزوما نمی‌خواهید برای زبان انگلیسی از این فونت استفاده کنید، می‌توانید از این فایل فونت قرنطینه استفاده کنید که شامل گلیف‌های فارسی است. این ویژگی امکان استفاده از فونت دیگری را برای زبان لاتین به شما خواهد داد.

مناسب عناوین و تبلیغات

به طور کلی فونت‌هایی که دارای ساختار هندسی بوده و بر اساس خط نسخ نیز ساخته شده باشند، برای استفاده در عناوین و تبلیغات بهترین گزینه هستند. این فونت‌ها در بدنه خود دارای طراحی خاصی هستند که ساختاری کاملا نمایشی از خود برجای گذاشته و هرچه وزن فونت افزایش پیدا کند، ساختار نمایشی آنها خصوصا وقتی که سایز فونت نیز بزرگ‌تر می‌شود خود را بیشتر نشان می‌دهد.

از این قلم می‌توانید برای عناوین تبلیغاتی در صنعت چاپ گرفته تا تبلیغات در رسانه‌های مجازی استفاده کنید. کارکرد این فونت طوری است که به خوبی نگاه مخاطب را به خود جذب خواهد کرد. همچنین در بسته‌بندی محصولات نیز می‌توانید از این فونت استفاده کرده و طراحی‌های خلاقانه‌ای را متناسب با نوع محصولات خود خلق کنید.

استفاده و نصب فونت قرنطینه در سایت

نسخه‌های مخصوص فونت قرنطینه برای وزن در قالب فایل WOFF و WOFF2 طراحی شده است که به ترتیب دارای حجم کمتری هستند. این فرمت فونت برای استفاده در وب فونت و فونت موبایل برای اپلیکیشن‌ها مناسب هستند که قابلیت رندر سریع‌تری را در مرورگر در اختیار داشته و موجب افزایش سرعت لود خواهند شد.

بدون نیاز به تغییر فرمت فایل فونت می‌توانید از این دو فرمت در سایت و اپلیکیشن خود استفاده کنید. از آنجا که فونت قرنطینه یک فونت مناسب برای عناوین است که در وزن‌های ضخیم‌تر و با سایز بزرگ‌تر ساختار نمایشی‌تری دارد، توصیه می‌شود از این قلم در بخش‌هایی مثل عنوان مطالب، تیترها، نقل قول و کادرهای خاصی که مناسب برای انتقال پیام مهمی در محتوای صفحات هستند استفاده کنید.

در مقابل برای فونت متون که خوانایی بهتری در متون بلند می‌تواند داشته باشد توصیه می‌شود از سایر فونت‌های فارسی معرفی شده در سایت فونتچی استفاده کنید. از جمله فونت‌های مناسب می‌توان به فونت وزیرمتن رایگان یا فونت ایران سنس اشاره کرد که با قرارگیری در کنار فونت قرنطینه می‌توانند ترکیب خوبی برجای بگذارند.

دانلود فونت قرنطینه با تخفیف

جدیدترین نسخه فونت قرنطینه ورژن ۱.۰ است که در اسفند ۱۴۰۲ منتشر شده است. این فونت شامل ۸ وزن است که تمامی وزن‌ها از ۴ سبک مختلف بر اساس تغییر کنتراست برخوردار بوده و علاوه بر این شامل نسخه وریبل نیز هستند.

با کلیک روی دکمه زیر به لینک دانلود فونت قرنطینه دسترسی داشته و می‌توانید این فونت را در قالب سه بسته اقتصادی، نسمه حرفه‌ای و حرفه‌ای دریافت کنید که شامل نسخه TTF، WOFF و WOFF2 برای استفاده در انواع اپلیکیشن موبایل و دسکتاپ، سیستم عامل و استفاده برای وب فونت هستند.

کاربر گرامی؛ فونت قرنطینه رایگان نیست. با کلیک روی دکمه بالا کد تخفیف فونت قرنطینه به صورت خودکار کپی خواهد شد و به صفحه دانلود فونت Quarantine هدایت می‌شوید. این کد تخفیف فونت ایران سیستمی بوده و شامل ۵ درصد تخفیف است. برای استفاده ضروری است با «کلیک روی دکمه بالا» وارد سایت مرجع شوید.

امتیاز نوشته:

میانگین امتیازها: 5 / 5. تعداد آرا: 16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *